BayArena
fot. www.bayer04.de

Do końca obecnego sezonu piłkarzem Bayeru 04 Leverkusen został Sebastian Boenisch. Informację tę potwierdził oficjalny serwis Aspiryn. 25-letni piłkarz, to były gracz Werderu Bremen, a także 9-krotny reprezentant Polski. Lewy obrońca „Aptekarzy” będzie miał za zadanie zastąpić kontuzjowanego Michala Kadleca.

Z podpisania kontraktu zadowolony jest piłkarz: – Cieszę się, że trafiłem do tak ambitnego klubu, jak Bayer 04 Leverkusen. To jest dla mnie duża szansa. Jestem bardzo zmotywowany.

Piłkarz urodził się w Gliwicach 1 lutego 1987 roku. Rok później jednak jego rodzina wyjechała do Niemiec. Tam też Sebastian rozpoczął swoją edukację piłkarską w klubie SSVg Heiligenhaus w wieku 5 lat. Później były jeszcze: Borussia Velbert i Rot-Weiss Oberhausen. W 2003 roku piłkarz trafił do Schalke 04 Gelsenkirchen, następnie w 2007 roku gracz za 3,5 mln Euro przeniósł się do Werderu Bremen.

W Bundeslidze zawodnik ten zaliczył 64 występy, zdobywając jedną bramkę. Co ciekawe, jego debiut w lidze przypadł na mecz Schalke – Bayer Leverkusen, zakończony wygraną 7:4 jego ówczesnego klubu.

Piłkarz, mimo że grał w juniorskich reprezentacjach Niemiec, zdecydował się ostatecznie na grę w biało-czerwonych barwach. W barwach reprezentacji Polski wystąpił na ostatnich Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Teraz przed nim szansa na odbudowę formy – najpierw po długiej kontuzji, po której wrócił do gry na początku tego roku, a także po czterech miesiącach poszukiwania nowego klubu. Oby udało mu się wpłynąć na wyniki naszego klubu tak, jak udało się to chociażby Jackowi Krzynówkowi, czy Adamowi Matyskowi. Powodzenia!