Przed meczem pożegnalnym Michaela Ballacka, doszło do spotkania nowego-starego trenera Chelsea Jose Mourinho z dyrektorem sportowym Bayeru Rudim Vollerem, którzy ostatecznie, po długich negocjacjach, uzgodnili warunki przejścia do angielskiej drużyny Andre Schurrle.

Cena transferu wyniesie około 20 milionów Euro, a pomocnik podpisać ma pięcioletni kontrakt.

Na wypożyczenie do Bayeru na 90% nie powędruje Kevin de Bruyne. To z powodu tego zawodnika tak długo trwały negocjacje. Aptekarze twardo upierali się przy tym, że nie sprzedadzą Schurrle, jeśli częścią transferu nie będzie wypożyczenie Belga. De Bruyne, mimo początkowych chęci, ostatecznie nie chce trafić do Leverkusen, gdyż kusi go bardziej gra w Borussii Dortmund.

***

Ta informacja nie jest jeszcze oficjalna. Żaden klub nie potwierdził jeszcze tego transferu, choć wydaje się on już teraz zaklepany.

Wszystko wyjaśni się pewnie w najbliższych dniach.

***

Portal kicker.de podaje, że po sprzedaży Schurrle do Chelsea, szybko potwierdzona zostanie kwestia przejścia do Bayeru za około 10 milionów Euro koreańskiego napastnika HSV Hamburg, Heung Min Sona, który na pewno nie przedłuży ze swoim obecnym klubem wygasającego za rok kontraktu.

Początkowo podano informację, że Bayer jest już dogadany z Sonem, ale nasz klub zdementował tę informację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!