Andre Schurrle grał w zremisowanym 2:2 meczu z HSV Hamburg, a następnie właśnie do Hamburga udał się w celu przygotowań do meczów reprezentacji z Ukrainą i Holandią.

W wywiadzie dla oficjalnej strony Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Schurrle mówi o swoich oczekiwaniach na najbliższe 8 dni związanych z oboma międzynarodowymi meczami.

DFB.de: Panie Schurrle, co Pan sądzi o Hamburgu?

Schurrle: Przyjemnie jest być tutaj, choć prywatnie nie odwiedzałem miasta do tej pory i nie znam nic oprócz stadionu. Ale mam nadzieję, że mając wystarczająco dużo czasu, uda mi się zwiedzić miasto popołudniu. Hamburg jest podobno piękny.

DFB.de: Jak ocenia Pan rosnącą konkurencję w zespole?

Schurrle: Myślę, że pozytywnie. Rozwój naszego zespołu idzie w dobrą stronę. Rywalizacja jest super, jest dużo możliwości na każdej pozycji. To mobilizuje wszystkich zawodników, aby stali podnosili swoje umiejętności.

DFB.de: Jak widzi Pan rywalizację z Lukasem Podolskim?

Schurrle: Postaram się ją wygrać. Jeśli dostanę szansę, postaram się z niej skorzystać. To normalne. Na końcu decyzja i tak należy do trenera, który z nas zagra od początku.

DFB.de: W meczu Bundesligi ostro sfaulował Pan Podolskiego. Rozmawialiście już o tym?

Schurrle: Nie, nie rozmawialiśmy. Ale takie pojedynki w piłce nożnej się zdarzają. Myślę, że nie ma między nami nic do wyjaśnienia.

DFB.de: Skończyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Teraz zaczyna się faza eksperymentów. Jak ocenia Pan ten etap? Czy czuje Pan szczególną presję?

Schurrle: Jest ważny, ale nie odczuwam presji. W ostatnich meczach dostałem swoją szansę i spisywałem się dobrze. Mam zamiar kontynuować tą postawę. Oczywiście do Mistrzostw Europy pozostało 5 spotkań, a do wybrania ekipy ledwie 3. Każdy chce pokazać się selekcjonerowi we wszystkich spotkaniach w jak najlepszej dyspozycji.

DFB.de: Przed meczem z Holandią we wtorek, gracie w piątek na Ukrainie. Czy to tylko rozgrzewka przed spotkaniem z sąsiadami?

Schurrle: Nie, musimy potraktować Ukrainę tak samo poważnie jak Holandię. Nasz cel jest jasny. Chcemy wygrać oba mecze i dlatego musimy w nich zagrać na 100% swoich możliwości. Teraz koncentrujemy się na Ukrainie.

DFB.de: Jest Pan podekscytowany wyjazdem do drugiego gospodarza Euro?

Schurrle: Tak. Byliśmy już w Polsce i tam spełnione są wszystkie warunki. A teraz pojedziemy na Ukrainie i poznamy stadion w Kijowie.

DFB.de: Potem Holandia. Jaki jest prestiż tej gry?

Schurrle: Oczywiście bardzo duży. Mecze przeciwko Holandii zawsze były specjalnym wydarzeniem i oczekuję, że tak będzie i tym razem. Oczekuję tego też jako piłkarz, bo gra będzie na bardzo wysokim poziomie. Musimy być bardzo skoncentrowani. Teraz mamy mecz na Ukrainie, a dopiero po tym będziemy się skupiać na meczu tutaj w Hamburgu z Holandią.

DFB.de: W ostatnim meczu w Hamburgu, który odbył się w październiku 2009 roku, Niemcy zremisowały z Finlandią 1:1, a zespół żegnały gwizdy….

Schurrle: Nie było mnie tam jeszcze. Kibice w Hamburgu, tak jak i my, chcą zobaczyć dobrą grę. Chcemy im dać taką możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!