BayArena
fot. www.bayer04.de

Andre Schurrle grał w zremisowanym 2:2 meczu z HSV Hamburg, a następnie właśnie do Hamburga udał się w celu przygotowań do meczów reprezentacji z Ukrainą i Holandią.

W wywiadzie dla oficjalnej strony Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Schurrle mówi o swoich oczekiwaniach na najbliższe 8 dni związanych z oboma międzynarodowymi meczami.

DFB.de: Panie Schurrle, co Pan sądzi o Hamburgu?

Schurrle: Przyjemnie jest być tutaj, choć prywatnie nie odwiedzałem miasta do tej pory i nie znam nic oprócz stadionu. Ale mam nadzieję, że mając wystarczająco dużo czasu, uda mi się zwiedzić miasto popołudniu. Hamburg jest podobno piękny.

DFB.de: Jak ocenia Pan rosnącą konkurencję w zespole?

Schurrle: Myślę, że pozytywnie. Rozwój naszego zespołu idzie w dobrą stronę. Rywalizacja jest super, jest dużo możliwości na każdej pozycji. To mobilizuje wszystkich zawodników, aby stali podnosili swoje umiejętności.

DFB.de: Jak widzi Pan rywalizację z Lukasem Podolskim?

Schurrle: Postaram się ją wygrać. Jeśli dostanę szansę, postaram się z niej skorzystać. To normalne. Na końcu decyzja i tak należy do trenera, który z nas zagra od początku.

DFB.de: W meczu Bundesligi ostro sfaulował Pan Podolskiego. Rozmawialiście już o tym?

Schurrle: Nie, nie rozmawialiśmy. Ale takie pojedynki w piłce nożnej się zdarzają. Myślę, że nie ma między nami nic do wyjaśnienia.

DFB.de: Skończyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Teraz zaczyna się faza eksperymentów. Jak ocenia Pan ten etap? Czy czuje Pan szczególną presję?

Schurrle: Jest ważny, ale nie odczuwam presji. W ostatnich meczach dostałem swoją szansę i spisywałem się dobrze. Mam zamiar kontynuować tą postawę. Oczywiście do Mistrzostw Europy pozostało 5 spotkań, a do wybrania ekipy ledwie 3. Każdy chce pokazać się selekcjonerowi we wszystkich spotkaniach w jak najlepszej dyspozycji.

DFB.de: Przed meczem z Holandią we wtorek, gracie w piątek na Ukrainie. Czy to tylko rozgrzewka przed spotkaniem z sąsiadami?

Schurrle: Nie, musimy potraktować Ukrainę tak samo poważnie jak Holandię. Nasz cel jest jasny. Chcemy wygrać oba mecze i dlatego musimy w nich zagrać na 100% swoich możliwości. Teraz koncentrujemy się na Ukrainie.

DFB.de: Jest Pan podekscytowany wyjazdem do drugiego gospodarza Euro?

Schurrle: Tak. Byliśmy już w Polsce i tam spełnione są wszystkie warunki. A teraz pojedziemy na Ukrainie i poznamy stadion w Kijowie.

DFB.de: Potem Holandia. Jaki jest prestiż tej gry?

Schurrle: Oczywiście bardzo duży. Mecze przeciwko Holandii zawsze były specjalnym wydarzeniem i oczekuję, że tak będzie i tym razem. Oczekuję tego też jako piłkarz, bo gra będzie na bardzo wysokim poziomie. Musimy być bardzo skoncentrowani. Teraz mamy mecz na Ukrainie, a dopiero po tym będziemy się skupiać na meczu tutaj w Hamburgu z Holandią.

DFB.de: W ostatnim meczu w Hamburgu, który odbył się w październiku 2009 roku, Niemcy zremisowały z Finlandią 1:1, a zespół żegnały gwizdy….

Schurrle: Nie było mnie tam jeszcze. Kibice w Hamburgu, tak jak i my, chcą zobaczyć dobrą grę. Chcemy im dać taką możliwość.