Zespół Hannoveru 96 rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej 2 stycznia o godzinie 14. Ale to wczoraj był naprawdę istotny dzień dla klubu. 1 stycznia 2012 roku na rynek trafił jeden z największych talentów z kadry Manuel Schmiedebach, którego kontrakt wygasa 30 czerwca 2012 roku.

Piłkarz może od wczoraj negocjować i ewentualnie podpisać kontrakt na przyszły sezon bez żadnych negocjacji ze swoim bieżącym zespołem. Reguluje to reguła 5 paragrafu licencyjnego Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

Szef zespołu Hannover 96 Martin Kind tak komentuje ten fakt: „Nie możemy temu zapobiec. Jeśli znajdzie lepsze alternatywy, będziemy musieli to zaakceptować. Ale dalej wierzymy w przedłużenie kontraktu”.

Schmiedebach zdążył już odrzucić dwie oferty kontraktowe przedstawione mu przez Hannover w ubiegłym roku. Dyrektor sportowy Jorg Schmadtke postawił piłkarzowi ultimatum, że do lutego musi przedstawić swoje stanowisko co do obecności w klubie na przyszły sezon. Doradca piłkarza Robert Schneider już zaczął negocjacje z zainteresowanymi stronami. Pierwsze w kolejce po piłkarza ustawiły się Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen.

Kind argumentuje: „Manuel musi ocenić ryzyko. W Dortmundzie będzie miał małe szanse na grę. U nas wie, że grać będzie. Mamy możliwość utrzymywania składu. Być może przedłużenie umowy przez Schlaudrauffa będzie dla niego sygnałem”.

Piłkarz zarabia teraz około 0,5 mln euro za sezon. Czołowy klub może te zarobki spokojnie potroić. Hannover już zaczął sondować rynek, aby poszukać ewentualnego zastępcy.

Profil piłkarza:

http://www.transfermarkt.de/de/manuel-schmiedebach/profil/spieler_41507.html

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!