Prawdopodobnie niedługo zakończy się saga transferowa z udziałem Andre Schürrle. Od wczorajszego wieczora angielskie i niemieckie media piszą o znacznym postępie w sprawie transferu.

Chelsea już latem poprzedniego roku próbowała pozyskać skrzydłowego ?Aptekarzy”. Wtedy jednak władze klubu odrzuciły ofertę angielskiej drużyny. Teraz wydaje się, że sprawa jest przesądzona, co potwierdzają słowa Wolfganga Holzhausera, który stwierdził, iż Schürrle prawdopodobnie porozumiał się z Chelsea w sprawie indywidualnego kontraktu.

Wszystko w tym momencie zależy od włodarzy Bayeru. – Wszystko zależy od tego, czy pozwolimy mu odejść. Otrzymaliśmy ofertę na określoną kwotę, którą rozważamy – dodał Holzhauser.

Prezes Bayeru stwierdził również, że cena nie jest tutaj decydującym czynnikiem. Ważne są też alternatywy, bo ktoś Schürrle musi zastąpić. Jedną z opcji wydaje się być Kevin de Bruyne, obecnie wypożyczony do Werderu Brema z Chelsea.

W przypadku młodego belga sprawa wydaje się bardziej skomplikowana, ponieważ tym zawodnikiem zainteresowana jest też Borussia Dortmund, która złożyła już podobno ofertę. Władze Chelsea z kolei 21-latka chcą tylko wypożyczyć. Dla Bayeru byłoby to rozwiązanie czasowe i nie wydaje się ono zbyt sensowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!