Prezentujemy Państwu wywiad jakiego Sami Hyypia udzielił portalowi spox.com

Sami Hyypia, Bayer uratował jeden punkt w spotkaniu przeciwko Borussi Dortmund. Jak to podsumujesz?

Hyypia: W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, szybko straciliśmy bramkę. W drugiej odsłonie meczu wyglądało to o wiele lepiej. Pokazaliśmy charakter, udało nam się wyrównać a nawet stworzyć sytuacje do objęcia prowadzenia. Cieszymy się z jednego punktu, ale nie z naszej postawy w tym spotkaniu.

Mało spektakularne widowisko?

Hyypia: Czasami tak to bywa w piłce nożnej. Mecz Realu z Barceloną też może być nudny. Nie zawsze gra się na wysokim poziomie. Teraz musimy przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości grać lepiej.

Gra Bayeru z przodu nie wyglądała dobrze. I wtedy zjawił się Manuel Friedrich. Słowo o swoim koledze ze środka obrony?

Hyypia: Manuel gra naprawdę bardzo dobrze w tym sezonie. Zanim przybyłem do Leverkusen to nie wiedziałam zbyt wiele na jego temat. Świetnie się uzupełniamy. On gra pewnie i spokojnie. Dla obrońców przeciwnej drużyny jest bardzo niebezpieczny, szczególnie przy stałych fragmentach gry.

W miejsce doświadczonych zawodników Bayer musiał dzisiaj postawić na młodzież. Czy był to powód słabszej postawy drużyny i licznych błędów?

Hyypia: Jasne, młodzi zawodnicy robią błędy, ale każdy je popełnia. Tylko przez błędy można się uczyć.  Podczas meczu nie wolno analizować w głowie swojej wpadki, trzeba to zostawić i walczyć dalej. Przede wszystkim jesteśmy drużyną. Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna. Nie jest sztuką krytykować innych, jestem także częścią tego zespołu, a błędy zdarzają się każdemu.

Leverkusen ma wielkie plany. Czy jest na dobrej drodze?

Hyypia: Mieliśmy dobry początek sezonu. Ale przed nami jeszcze długa droga, aby coś osiągnąć. Wiem, że każdy zawodnik chciałby grać w międzynarodowych rozgrywkach. To jest oczywiście naszym celem. Chcielibyśmy wygrywać każdy mecz. Ale czasami zdarza się takie spotkanie jak dzisiaj, że nie potrafimy w pełni wykorzystać swoich umiejętności. Musimy to teraz spokojnie przeanalizować.

Jaka jest różnica pomiędzy Premier League a Bundesligą?

Hyypia: W premier League wymagania są trochę większe. W każdej drużynie, praktycznie na każdej pozycji gra zawodnik występujący w reprezentacji. Konkurencja jest ogromna. Mecze w Anglii są także o wiele cięższe. Mimo to, wiedziałem, że Bundesliga jest silną ligą. Jestem bardzo zadowolony grając tutaj. Nie musiałem szczególnie zmieniać swojego sposobu gry. Styl jest podobny jak na Wyspach.

Wielu uważało, że twoje przejście do Leverkusen to krok w tył. Jak ty to widzisz?

Hyypia: Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany. Dostałem szanse od Leverkusen i według mnie wszystko jest w porządku. Cieszę się każdą minutą gry. Nie rozumiem dlaczego ludzi to dziwi. Powinien chyba iść do ManUnited albo Chelsea?

Czy spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata przeciwko drużynie Niemiec było twoim ostatnim meczem w reprezentacji Finlandii?

Hyypia: Tego nie mogę jeszcze powiedzieć. Następny mecz reprezentacji jest dopiero w lutym. Mam więc jeszcze sporo czasu na zastanowienie się.

A więc jeszcze nie podjąłeś decyzji?

Hyypia: Nie, dałem sobie czas na zastanowienie.

Który mecz bundesligi obejrzysz w weekend?

Hyypia: <śmiech> Oczywiście będę oglądał Liverpool vs ManUnited

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!