Simon Rolfes chce zakończyć karierę w Bayerze Leverkusen. Nasz klub już przygotowuje dla 31-letniego pomocnika przedłużenie obecnej umowy do 2015 roku.

Piłkarz Bayeru trafił na BayArenę z Alemannii Aachen za 650 tys. Euro, stając się po kilku latach filarem drugiej linii Aptekarzy i kapitanem drużyny. To właśnie dzięki grze w barwach ekipy z Leverkusen zaliczył debiut w reprezentacji Niemiec i do dziś zebrał w niej 26 występów i dwie bramki.

W Bayerze zagrał 222 razy, zdobywając 34 bramki. – Jestem tu prawie osiem lat i już trzykrotnie przedłużałem swój kontrakt. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że Leverkusen będzie moim ostatnim przystankiem w karierze – tłumaczy Rolfes.

Obecna umowa wygasa pomocnikowi wraz z końcem sezonu. Wolfgang Holzhauser tłumaczy, że piłkarz otrzymał już propozycję nowego kontraktu. – Zaproponowaliśmy mu umowę na lepszych warunkach, z kapitańską premią – tłumaczy prezes Bayeru.

O ile poprzedni sezon Simon mógł zaliczyć raczej do nieudanych, w obecnych rozgrywkach ustabilizował swoją formę. Ważną rolę i wpływ doświadczonego zawodnika, doceniają koledzy z drużyny. – Jest bardzo koleżeński. To ważne, byśmy mieli w zespole starszego zawodnika – mówi Gonzalo Castro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!