Po zwycięstwie 2:0 z Kaiserslautern gracze Bayeru Leverkusen są przekonani, że sprawy idą w dobrym kierunku. Trener Robin Dutt potwierdził, że był to jeden z najlepszych meczów w sezonie i zapowiedział, że przed każdym meczem będzie informował Sidneya Sama, że gramy z Kaiserslautern :-).

Jak wielka ulga towarzyszyła graczom Bayeru po meczu na wzgórzu „Betze” można było poznać po uśmiechu Sidneya Sama. „Ważne, że utrzymaliśmy koncentrację, pokazaliśmy jakość w drugiej połowie i wygraliśmy grę” – powiedział po meczu.

Sam strzelił gola na 2:0. „To niebywałe” – stwierdził podsumowując, że w 3 meczach przeciwko „Diabłom” strzelił 4 gole. „Nie mogę tego wyjaśnić” – dodał Sam, który przez 2 lata grał w Lautern i cieszył się tylko w duchu ze swojego trafienia.

Obok niego i trenera Dutta największym wygranym meczu jest Michael Ballack. Zwycięstwo było dla Dutta spłatą pierwszej raty zaufania, jaką publicznie obdarzyli go szefowie klubu. I Dutt dobrze swój zespół do meczu nastawił.

90 minut pełnego zaangażowania. Duża dyscyplina w defensywie i wysoka jakość ofensywna w II połowie spowodowały, że przeciwnik nie mógł się oprzeć. W odniesieniu do koncentracji Dutt podsumował: „To był nasz najlepszy mecz w sezonie”.

Pogląd, że teraz idą lepsze czasy dla Bayeru potwierdza też najmłodszy gracz Bernd Leno: „Mieliśmy właściwą mentalność. Było to cały czas czuć podczas meczu. Ważne, że zdobyliśmy 3 punkty”.

Zwycięstwo tak poprawiło humory, że Leno współczuł swojemu odpowiednikowi w bramce Lautern Trappowi: „To jest przykre. Trzeba o tym jak najszybciej zapomnieć i mieć wolną głowę”.

Bayer Leverkusen na fali zwycięstwa z Lautern ustalił swoje cele do końca rundy. Awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów i 4 zwycięstwa w lidze.

Robin Dutt ma pomysł jak zwiększyć szanse na realizację tych zamiarów: „Przed każdym meczem będę mówił Sidneyowi Samowi, że gramy przeciwko Kaiserslautern”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!