Prawdopodobnie już po zakończeniu sezonu na BayArenę powrócą Marcel Risse i Jans Hegeler, aby po ponad rocznych okresach wypożyczenia, ponownie walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce „Aptekarzy”. Przypomnijmy, że Risse jest obecnie wypożyczony do klubu z Norymbergi, a Hegeler do Augsburga.

Obaj zawodnicy przebywają na wypożyczeniach od stycznia 2009 roku. Prawoskrzydłowy Risse błysnął w 29 kolejce obecnego sezonu w meczu z Mainz, gdy zanotował 2 asysty i otrzymał od „Kickera” notę 1,5.  W 16 występach w tym sezonie, Risse zanotował 5 asyst w Bundeslidze. Podczas całego okresu wypożyczenia w Norymberdze zaliczył 6 asyst w 28 meczach.

20-letni pomocnik chciałby jednak pozostać jeszcze w 1. FC Nürnberg. – Mam nadzieję, że nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Chciałbym tutaj jeszcze zostać – powiedział Risse po niedzielnej porażce 2:0 jego klubu z Wolfsburgiem. Nürnberg wciąż nie może być pewne utrzymania się w 1. Bundeslidze.

Równie dobrze na wypożyczeniu spisuje się Jans Hegeler, a jego Augsburg ma spore szanse na awans do pierwszej ligi. 22-letni obrońca rozegrał w tym sezonie 21 meczów, zaliczając 3 asysty, a podczas całego swojego pobytu zaliczył 5 asyst w 32 występach. Po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej Hegeler wróci do Leverkusen, aby walczyć o miejsce w defensywie Bayeru, co potwierdza Wolfgang Holzhäuser: – Chcemy go mieć z powrotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!