BayArena
fot. www.bayer04.de

Bardzo udaną rundę wiosenną kontynuują zawodnicy Bayeru U23. Drużyna zatrudnionego na początku roku trenera Jürgena Lugingera poniosła tylko jedną porażkę. Po remisie z Alemannią Aachen już do siedmiu przedłużyła serię meczów bez przegranej.

Co ciekawe mecz z Aachen z trybun Ulrich-Haberland Stadion obserwowało aż 1.100 widzów! Emocji na boisku nie brakowało. Rezerwy Aptekarzy przeważały, miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale udało im się umieścić piłkę w siatce tylko po rzucie karnym, który pewnie wykonał Aziz Bouhaddouz. Było to już 17 trafienie tego napastnika. Niestety, w końcówce meczu, w 81. minucie goście doprowadzili do wyrównania.

Przed tygodniem w małych derbach, Bayer pokonał 3:0 Fortunę Düsseldorf U23.

Aptekarze zajmują w tej chwili 13 miejsce w Regionallidze. Nad strefą spadkową mają jednak już siedem punktów przewagi. Teraz czeka ich bardzo trudny wyjazd do zespołu z trzeciego miejsca w tabeli, Rot-Weiß Oberhausen.

Przypomnijmy, że na wniosek Bayeru, przyjęta została decyzja o tym, że kluby Bundesligi nie muszą obowiązkowo prowadzić drużyn rezerw. Wydaje się więc, że Aptekarze zrezygnują z utrzymywania tego zespołu. No chyba, że dobre wyniki, a także frekwencja zachęcą włodarzy Bayeru do kontynuowania gry tej ekipy na trzecioligowym poziomie.