Kilku zawodników Bayeru Leverkusen zostało w ostatnich dniach powołanych na zgrupowania swych reprezentacji. Z wezwania do wypełnienia obowiązku względem drużyny narodowej szczególnie zadowolony może być Giulio Donati. Dla prawego obrońcy Aptekarzy jest to bowiem pierwsze reprezentacyjne powołanie w karierze.

Donati do tej pory kibiców die Werkself specjalnie nie zachwycał, a w tym momencie wydaje się wręcz, że jego pozycja w pierwszym zespole Bayeru jest poważnie zagrożona przez Tina Jedvaja. W ojczyźnie Giulio ma jednak jak widać znacznie lepsze notowania: najpierw na początku lata interesowała się nim całkiem poważnie AS Roma (wicemistrz Włoch), a teraz szansę trenowania z najlepszymi piłkarzami Półwyspu Apenińskiego postanowił dać mu nowy selekcjoner kadry, Antonio Conte. 24-letni Donati z pewnością będzie liczył na choćby kilkuminutowy debiut w towarzyskim meczu z Holandią – 4. sierpnia w Bari – lub w meczu eliminacji do Euro 2016 przeciwko Norwegii, który zostanie rozegrany pięć dni później w Oslo.

W kwalifikacjach do mistrzostw Starego Kontynentu zobaczymy również innych zawodników Aptekarzy. Warto zwrócić szczególną uwagę na występy reprezentacji Turcji, która zmierzy się towarzysko na wyjeździe 3. września z Danią, by po sześciu dniach rzucić wyzwanie Islandii w spotkaniu o punkty. W składzie Turków niemal na pewno zobaczymy dwóch piłkarzy z Leverkusen: Ömera Topraka i Hakana Calhanoglu. Z kolei Josip Drmic i jego koledzy z reprezentacji Szwajcarii zagrają 8. września z Anglią. Na spotkanie Greków z Rumunią (7. września, Pireus) powołanie otrzymał zawodnik, któremu jeszcze nie dane było zagrać w oficjalnym meczu Bayeru, czyli Kyriakos Papadopoulos.

O mistrzostwa Europy z oczywistego powodu nie powalczy Robbie Kruse, który choć zazwyczaj pokonywał na zgrupowania reprezentacji najdłuższą drogę spośród Aptekarzy, teraz wybierze się do oddalonego od Leverkusen o przysłowiowy rzut kamieniem Liege, gdzie Australijczycy zagrają w meczu towarzyskim z gospodarzami, czyli Belgią. Następnym rywalem Socceroos w trwającej od 30. sierpnia do 9. września przerwie na mecze reprezentacyjne będzie Arabia Saudyjska. Spotkanie odbędzie się na neutralnym terenie w Londynie. Terminy meczów australijskiej kadry to odpowiednio 4. i 8. września.

W tych samych dniach odbędą się mecze ukraińskiej reprezentacji U21, w której składzie nie powinno zabraknąć Vladlena Yurchenko. Rywalami naszych wschodnich sąsiadów będą piłkarze reprezentacji Szwajcarii i Liechtensteinu.

Ważne zadanie czeka Brazylijczyka Wendella, który wraz ze swymi reprezentacyjnymi kolegami rozpocznie w Katarze starania o występ na igrzyskach olimpijskich 2016 w swej ojczyźnie. Spotkania eliminacyjne zostaną rozegrane w Doha pomiędzy 1. a 10. września. Rywalami Canarinhos będą jedenastki Egiptu, Kataru i Libanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!