Bayer Leverkusen poznał swojego pierwszego przeciwnika w sezonie 2014/15. Na początek rywalizacji w rozgrywkach o Puchar Niemiec Aptekarzy czeka wyjazdowe spotkanie z Alemannią Waldalgesheim. Pierwsza runda DFB Cup zostanie rozegrana pomiędzy 15. a 18. sierpnia.

Nie da się ukryć, że Bayer trafił na mało wymagającego przeciwnika. Alemannia w poprzednim sezonie spadła z Oberligi w okręgu Nadrenia Palatynat/Saara. Komentatorzy nie mają wątpliwości, że spotkanie będzie dla Aptekarzy spacerkiem. Ucieszony losowaniem był prezes zarządu Bayeru, Michael Schade: – To dla nas zdecydowanie dobre losowanie. Jestem przekonany, że postawimy pierwszy krok w naszej kampanii, której celem jest finał w Berlinie.

Jednak również rywale są zadowoleni z faktu, że zmierzą się z jednym z najlepszych klubów Bundesligi. Po ogłoszeniu wyników losowania w telewizji ARD, wśród osób związanych z Alemannią zapanowała wręcz euforia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z losowania – powiedział kapitan rywali, Marcel Fennel. – Od strony sportowej atrakcyjności nie mogliśmy trafić lepiej.

Alemannia Waldalgesheim będzie gospodarzem rywalizacji. Spotkanie odbędzie się jednak na Coface-Arena w Mainz.

Kilka dni po emocjach związanych z walką o Puchar Niemiec drużynę Rogera Schmidta czeka kolejne wyzwanie: kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach Aptekarze rozegrają w dniach 19./20. sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!