To będzie jedna z tych gier, która powoduje wynagradza ciężką pracę przez cały sezon. Aptekarze rozegrali do tej pory 34 mecze od początku rozgrywek.

Ta gra to pierwsze starcie w 1/8 finału z Barceloną w ramach Ligi Mistrzów na wypełnionej Bay Arenie. Będzie to spotkanie z jednym najlepszych zespołów świata, obrońcą tytułu i Messim i innymi wielkimi piłkarzami.

Fakt, że ten mecz jest inny niż jakikolwiek inny był widoczny już na konferencji prasowej przed meczem, na której było 15 kamer telewizyjnych i nie było żadnych wolnych miejsc w sali konferencyjnej. Na pytania odpowiadali trener Robin Dutt i kapitan Simon Rolfes.

Konferencja trwała około godziny. Rolfes zaczął: „Jest wielkie oczekiwanie wśród zawodników. Wylosowanie Barcelony to coś specjalnego dla nas. Sposób w jaki grają jest fantastyczny. Jesy wydarzeniem dla nas porównać swoje umiejętności na ich tle”.

Trener Dutt dodał: „Jest to także wydarzenie dla wszystkich trenerów i jest ekscytujące przygotowywać zespół do takiego meczu, bo możesz obejrzeć wiele świetnych meczów przygotowując materiał dla zawodników” Dutt oceniając dzisiejszego przeciwnika powiedział: „Barcelona jest świetna w ataku, ale mają świetny pressing. Są niesamowitą maszyną do podań, które pcha ich do przodu”.

Mimo docenienia talentu Messiego, Dutt nie zamierza koncentrować się specjalnie na najlepszym piłkarzu świata. „Dam swoim graczom dwie lub trzy wskazówki dotyczące Messiego. Ale Barcelona posiada wielką jakość niemal na całym placu gry. Nie będziemy się wobec tego koncentrować na poszczególnych zawodnikach”.

Rolfes: „Mecz Dawida z Goliatem”

Rolfes zaczął konferencję od wypowiedzi, że nie rozpamiętuje już porażki w Dortmundzie. Mówił: „To typowy mecz Dawida z Goliatem, który jest całkowicie odseparowany od aktualnej sytuacji ligowej. Jestem pewny, że zaprezentujemy się dobrze we wtorek”.

Zwycięstwa z Valencią i Chelsea we wcześniejszej fazie rywalizacji dają Aptekarzom pewność, że mogą podołać także w meczu z Barceloną. „Nie poddamy się. Pokazaliśmy już, że możemy spowodować problemy dla czołowych ekip w Europie” – stwierdził Dutt.

Według Rolfesa najważniejsze jest uniknięcie zbyt wielkiego respektu dla rywala od samego początku. „Będzie ważne traktować mecz jako wyzwanie. To oznacza być zdeterminowanym i walczyć twardo” – mówił kapitan.

Dutt oczekuje meczu, w którym „Barcelona będzie miała 65 – 70 % posiadania piłki, a Bayer 30 – 35%. Musimy skorzystać z naszego posiadania piłki efektywnie i grac pozytywnie. Zagramy w piłkę i nie będziemy wybijać futbolówki w trybuny ponad kapelusze oglądających” – ocenił.

Dutt: „Utrzymać się w grze przed drugim meczem”

Lista kontuzjowanych graczy wydłużyła się o Michaela Ballacka. Nie zgrają także Adler, Barnetta, Derdiyok i Sam. Wróci Kadlec.

W odpowiedzi na pytanie o rezultat, trener wykazał się humorem: „Byłbym zadowolony ze zwycięstwa 5:0, ale to jest niemożliwe. Byłoby dobrze, jeśli mielibyśmy szansę na awans przed drugim meczem”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!