Tylko w trzech meczach w tym sezonie Bayer zdołał zdobyć punkty po tym jak pierwszy tracił bramkę. Poza tym same klęski w postaci porażek.

Bayer odrabiał straty i punktował w spotkaniach z Augsburgiem i Stuttgartem, gdy wygrał 2:1 i z Bayernem Monachium, gdy wyrównał już dwie minuty po utracie gola i ostatecznie zremisował 1:1

Aptekarze potrafili odpowiedzieć na trafienie gości także w ostatnich dwóch meczach z Schalke i z Wolfsburgiem. Doprowadzenie do remisu na nic się nie zdało, bo ostatecznie ekipa Samiego Hyypi i tak przegrywała.

Najczęściej jednak Bayer nie zdołał zrobić nic, gdy tracił gola. Mecze albo kończyły się porażką 0:1, albo przeciwnik zdobywał kolejne bramki. Aptekarze aż czterokrotnie w tym sezonie przegrywali 0:1 i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani z honorowym golem. Doznali też trzech wyższych porażek bez zdobytej bramki: 0:2, 0:4 i 0:5.

Co ciekawe, Bayer bardzo często potrafił poradzić sobie w przypadkach, gdy zdobywał pierwszy bramkę, rywal doprowadzał do wyrównania (ekipy z Gladbach i Hamburga wyrównywały nawet z 0:2 do 2:2), po czym nasz zespół go dobijał. Taka sytuacja miała miejsce aż pięć razy w tym sezonie.

Tylko raz zaś zdarzyło się, że Bayer wychodził na prowadzenie i ostatecznie przegrał, a miało to miejsce już w rundzie wiosennej, w meczu z Freiburgiem (2:3). W tym spotkaniu nasza drużyna dwukrotnie prowadziła, a i tak nie zdobyła żadnego punktu.

Wydaje się, że Sami Hyypia powinien popracować przede wszystkim nad odpowiednią reakcją zespołu w momencie, gdy traci pierwszego gola. Tym bardziej, że problem ten z każdą porażką zdaje się pogłębiać. Drużyna nie potrafi utrzymać przedmeczowej koncentracji i realizować założeń trenera. Zaczyna się granie wysokich piłek od obrońców do napastników z pominięciem drugiej linii, zaczynają się straty, mnożą się niedokładne podania.

Sytuacja nie jest bez wyjścia. Dobrze jednak, że Bayer ma w końcu tydzień wolnego. Oby ten czas wykorzystał należycie.

Martin Huć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!