Bayer Leverkusen zadecydował o wykorzystaniu opcji zawartej w kontrakcie Joela Pohjanpalo, dzięki której reprezentant Finlandii zwiąże się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2018 roku. Do składu Aptekarzy dołączy z końcem obecnego sezonu.

Dwudziestojednoletni napastnik początek przygody z niemieckim futbolem zanotował w 2013 roku, gdy zainteresowany jego usługami Bayer sprowadził go z helsińskiego HJK na zasadzie wypożyczenia z opcją późniejszego pozyskania, po czym… wypożyczył do drugoligowego Aalen. Kolejne dwa sezony Pohjanpalo również spędził na zapleczu Bundesligi, jednak już w koszulce Fortuny Düsseldorf, dla której w obecnych rozgrywkach rozegrał 20 spotkań, zwieńczonych zaledwie jedną bramką. Poprzedni sezon wypadł w statystykach o wiele bardziej imponująco – 29 ligowych spotkań i 11 goli.

Pohjanpalo był kilkukrotnie przymierzany do pozostania w Fortunie, nieodmiennie jednak deklarował lojalność względem Bayeru. Wygląda na to, że reprezentant Finlandii (w eliminacjach do Euro 10 meczów i 3 bramki) doczekał się wreszcie swojej szansy. Tylko od niego zależy, czy ją wykorzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!