BayArena
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen zadecydował o wykorzystaniu opcji zawartej w kontrakcie Joela Pohjanpalo, dzięki której reprezentant Finlandii zwiąże się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2018 roku. Do składu Aptekarzy dołączy z końcem obecnego sezonu.

Dwudziestojednoletni napastnik początek przygody z niemieckim futbolem zanotował w 2013 roku, gdy zainteresowany jego usługami Bayer sprowadził go z helsińskiego HJK na zasadzie wypożyczenia z opcją późniejszego pozyskania, po czym… wypożyczył do drugoligowego Aalen. Kolejne dwa sezony Pohjanpalo również spędził na zapleczu Bundesligi, jednak już w koszulce Fortuny Düsseldorf, dla której w obecnych rozgrywkach rozegrał 20 spotkań, zwieńczonych zaledwie jedną bramką. Poprzedni sezon wypadł w statystykach o wiele bardziej imponująco – 29 ligowych spotkań i 11 goli.

Pohjanpalo był kilkukrotnie przymierzany do pozostania w Fortunie, nieodmiennie jednak deklarował lojalność względem Bayeru. Wygląda na to, że reprezentant Finlandii (w eliminacjach do Euro 10 meczów i 3 bramki) doczekał się wreszcie swojej szansy. Tylko od niego zależy, czy ją wykorzysta.