Zapowiadany od miesięcy pub dla kibiców wreszcie uzyskał swą nazwę i dokładny termin otwarcia. Na spotkaniu z przedstawicielami mediów, zorganizowanym w nowej sali na trybunie zachodniej, prezes Michael Schade poinformował, że nowy przybytek, który zajmie miejsce dotychczasowej ekskluzywnej winiarni „Vinii”, przejmie nazwę kultowego wśród fanów Aptekarzy pubu funkcjonującego w latach osiemdziesiątych: „Schwadbud”. Nowy obiekt ma zostać oddany do użytku 30. sierpnia, w dniu domowego meczu z Herthą Berlin.

Ponadto na BayArenie pojawi się dziesięć nowych stanowisk do sprzedaży przekąsek i napojów. Liczba kas ulegnie podwojeniu, co z kolei pozwoli zredukować kolejki przed rozgrywanymi na stadionie meczami.

Lista zmian przedstawionych przez Schade jest dłuższa i obejmuje między innymi umieszczenie na korytarzach dodatkowych 130 ekranów pokazujących, co aktualnie dzieje się na boisku (wcześniej było ich 400, obecnie 530). To opcja szczególnie przydatna dla tych kibiców, którzy w trakcie spotkania zechcą kupić coś w jednym z nowych stoisk, bądź skorzystać z toalety. Te ostatnie również w najbliższych dniach ulegną modernizacji.

Jednym ze sztandarowych projektów klubowego prezesa miały być spotkania fanów z legendami klubu, reprezentującymi jego barwy w różnych okresach. Wedle zamierzeń, odbywałyby się one przy okazji rozgrywania przez Bayer spotkań na własnym obiekcie. Wszystko wskazuje na to, że w niezbyt odległej przyszłości uda się zrealizować ten cel, co byłoby dodatkową, ogromną atrakcją dla kibiców.

Michael Schade nie omieszkał pochwalić się nowym wyglądem trybun. Zarówno trybuna północna, czyli słynna „Nordkurve”, jak i wschodnia, zostały niedawno przemalowane na czerwono.

Nie tylko stan BayAreny uległ poprawie. Na trybunach pobliskiego Ulrich Haberland Stadion zamontowano 645 nowych krzesełek oraz przygotowano specjalne miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!