BayArena
fot. www.bayer04.de

Od dziś zaczynamy szczegółowe podsumowanie mijającego już sezonu, w którym Bayer po paru upadkach i o wiele liczniejszych wzlotach, ostatecznie zajął 4 pozycję w Bundeslidze, zapewniając sobie awans do Ligi Europejskiej. Na początek zaczynamy od istoty futbolu, czyli bramek. A nie byłoby oczywiście bramek, gdyby nie zdobywali ich zawodnicy. Dlatego przypominamy strzelców goli dla Bayeru w zakończonych już rozgrywkach.

Bayer zdobył w 34 meczach 65 goli. Najlepszym snajperem „Aptekarzy” w tym sezonie został Stefan Kiessling, który do ostatniej kolejki walczył o prymat najskuteczniejszego zawodnika Bundesligi. Ostatecznie z liczbą 21 goli zajął drugie miejsce za Edinem Dzeko z Wolfsburga, który zdobył o jedną bramkę więcej.

12 goli strzelił Eren Derdiyok, który latem trafił na BayArenę z FC Basel. Kompletnie natomiast zagubił się Patrick Helmes, który nie potrafił odnaleźć formy z poprzedniego sezonu po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją. Jego strzelanie w mijających rozgrywkach zatrzymało się na dwóch trafieniach.

Oto wszyscy strzelcy Bayeru w tym sezonie:

21 goli – Stefan Kiessling

12 goli – Eren Derdiyok

9 goli – Toni Kroos

4 gole – Tranquillo Barnetta, Simon Rolfes

3 gole – Manuel Friedrich

2 gole – Patrick Helmes, Burak Kaplan, Sami Hyypia, Stefan Reinartz

1 gol – Arturo Vidal, Lars Bender, Gonzalo Castro, Michal Kadlec