Od dziś zaczynamy szczegółowe podsumowanie mijającego już sezonu, w którym Bayer po paru upadkach i o wiele liczniejszych wzlotach, ostatecznie zajął 4 pozycję w Bundeslidze, zapewniając sobie awans do Ligi Europejskiej. Na początek zaczynamy od istoty futbolu, czyli bramek. A nie byłoby oczywiście bramek, gdyby nie zdobywali ich zawodnicy. Dlatego przypominamy strzelców goli dla Bayeru w zakończonych już rozgrywkach.

Bayer zdobył w 34 meczach 65 goli. Najlepszym snajperem „Aptekarzy” w tym sezonie został Stefan Kiessling, który do ostatniej kolejki walczył o prymat najskuteczniejszego zawodnika Bundesligi. Ostatecznie z liczbą 21 goli zajął drugie miejsce za Edinem Dzeko z Wolfsburga, który zdobył o jedną bramkę więcej.

12 goli strzelił Eren Derdiyok, który latem trafił na BayArenę z FC Basel. Kompletnie natomiast zagubił się Patrick Helmes, który nie potrafił odnaleźć formy z poprzedniego sezonu po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją. Jego strzelanie w mijających rozgrywkach zatrzymało się na dwóch trafieniach.

Oto wszyscy strzelcy Bayeru w tym sezonie:

21 goli – Stefan Kiessling

12 goli – Eren Derdiyok

9 goli – Toni Kroos

4 gole – Tranquillo Barnetta, Simon Rolfes

3 gole – Manuel Friedrich

2 gole – Patrick Helmes, Burak Kaplan, Sami Hyypia, Stefan Reinartz

1 gol – Arturo Vidal, Lars Bender, Gonzalo Castro, Michal Kadlec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!