BayArena
fot. www.bayer04.de

Pięć rzutów karnych w tym sezonie wykonywali zawodnicy z BayArena, z których wykorzystali cztery. Najwięcej okazji do zdobycia bramki z jedenastu metrów miał Werder Brema, który z siedmiu prób zdobył sześć goli.

W Bayerze, już w pierwszym meczu sezonu z Mainz, rzutu karnego nie wykorzystał Tranquillo Barnetta i ostatecznie tamten pojedynek zakończył się rezultatem 2:2. Do ?jedenastek” przy kolejnych dwóch okazjach podchodził Simon Rolfes, który obie okazje wykorzystał. Gdy Rolfes doznał kontuzji, do roli egzekutora rzutów karnych wyznaczono Stefana Kiesslinga. Nasz najlepszy strzelec w tym sezonie również dwukrotnie podchodził do ?jedenastki” i podobnie jak jego poprzednik nie pomylił się.

Z zawodników Bundesligi, najwięcej goli w ten sposób zdobył Torsten Frings, który nie mylił się w żadnej z czterech prób. Cztery rzuty karne wykonywał również Nuri Sahin, jednak pomocnik z Dortmundu jeden raz nie potrafił wykorzystać tej świetnej okazji. Oprócz niego, trzy gole z jedenastu metrów zdobył Ivan Rakitic z Schalke, który popisał się 100-procentową skutecznością.