Najwięcej kartek w Bundeslidze uzbierał Arturo Vidal, który z liczbą 14 upomnień pobił również niechlubny rekord w naszym klubie, należący wcześniej do Roberta Kovaca. ?Aptekarze” nie przebierali w tym sezonie w środkach i w drużynowej klasyfikacji fair play zajęli dopiero 13 miejsce.

Najmniej kartek w tym sezonie uzbierali piłkarze Bayernu Monachium, którzy otrzymali 44 żółte kartki, a raz ich zawodnik wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Zawodnicy Bayeru nazbierali za to aż 67 ?kartoników” żółtego koloru. Jedną, automatyczną czerwoną kartkę zobaczył Daniel Schwaab, a z powodu dwóch żółtych kartek boisko opuścili wcześniej Tranquillo Barnetta i Eren Derdiyok.

Najostrzej grającą drużyną w Bundeslidze została ekipa z Kolonii (70 żółtych kartek, 3 czerwone kartki i jeden raz dwie żółte kartki dla zawodnika). Tylko dwa zespoły ani razu nie traciły swojego piłkarza w trakcie meczu z powodu kartek, a są nimi Borussia Dortmund i SC Freiburg, które w klasyfikacji fair play zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Kartki uzbierane przez naszych zawodników:

14 – Arturo Vidal

7 – Sami Hyypia, Stefan Reinartz

6 – Toni Kroos

5 – Daniel Schwaab, Manuel Friedrich

4 – Gonzalo Castro

3 – Eren Derdiyok, Michal Kadlec, Stefan Kiessling

2 – Simon Rolfes, Rene Adler

1 – Renato Augusto, Lukas Sinkiewicz, Hans Sarpei

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!