W momencie wrzucenia tego tekstu na stronę BayerLeverkusen.pl, pierwszy polski Fanclub Bayeru 04 Leverkusen, obchodzi swoje pierwsze urodziny – które właśnie świętowane są przez członków naszego Fanclubu w Starym Oleśnie. Po tym jakże udanym roku, pora na pierwsze podsumowania.

Idea założenia Fanclubu powstała już kilka sezonów temu, lecz wtedy były to tylko wstępne plany i rozmowy. Brakowało doświadczenia, zasobów ludzkich i przede wszystkim – własnego miejsca w sieci, gdzie stworzyłoby się skupisko polskich fanów popularnych ?Aptekarzy”.

Gdy w czerwcu, 2009 roku pojawiły się informacje, że już niedługo wystartuje serwis BayerLeverkusen.pl, rozpoczęliśmy starania, by wraz ze startem strony, wystartował również Fanclub.

Zaryzykowaliśmy i oficjalnie swoją działalność rozpoczęliśmy 5 lipca, minutę po północy, stawiając sobie dość ambitne cele, jak na pierwszy sezon działania zagranicznego fanclubu drużyny, nie typu Realu Madryt, czy AC Milanu – a w porównaniu do nich niezbyt dużego Bayeru 04 Leverkusen. Naszymi celami było zorganizowanie przynajmniej trzech wyjazdów do Leverkusen, na przestrzeni całego sezonu, oraz przynajmniej jednego zlotu kibiców. Zarejestrowanie w bazie Fanclubów Bayeru 04.

Realizację naszych celów rozpoczęliśmy półtora miesiąca od momentu założenia. Mimo początkowych problemów organizacyjnych – zaczęliśmy z grubej rury. 28. sierpnia, 4 osoby reprezentujące polski Fanclub, udało się w historyczny, bo pierwszy oficjalny wyjazd do Leverkusen. Właśnie podczas tego meczu, w którym rywalem Bayeru była drużyna Hoffenheim, miała miejsce inauguracja ?nowej” BayAreny. Relację możecie przeczytać tutaj:

W połowie listopada, wydany został pierwszy gadżet fanclubowy. Mowa o czerwonych, charakterystycznych już dla nas koszulkach, na których znajdował się nasz herb – połączone godło Polski i dawny, historyczny herb Bayeru, objęte przez wieniec laurowy. Wielu miejscowych kibiców, właśnie przez te koszulki rozpoznaje nas i z dużą ciekawością wypytują o naszą działalność.

Już w nowych koszulkach udaliśmy się na drugi wyjazd. Tym razem, w zimny, grudniowy wieczór wizytowaliśmy Berlin, gdzie to w przedostatniej kolejce rundy jesiennej, Hertha podejmowała Bayer. W związku z niedaleką odległością Berlina od polskiej granicy, zdecydowaliśmy się na wynajęcie busa. Wyjazd był otwarty, tak więc mogli się wybrać nie tylko członkowie Fanclubu. Ostatecznie na sektorze pojawiliśmy się w 13 osób. Relacja dostępna jest tutaj:

Po przerwie zimowej po raz drugi odwiedziliśmy Leverkusen. Mecz był nie byle jaki, bo derbowy z 1. FC Koln. Na ten wyjazd wystarczyły nam zaledwie cztery wejściówki i udaliśmy się na niego drogą powietrzną (do Dortmundu – później pociągiem do Leverkusen). Derby zaledwie zremisowane, lecz goście cieszyli się jakby przynajmniej zdobyli Mistrzostwo Niemiec. Relacja:

Jeszcze należy wrócić do bardzo ważnego wydarzenia. 17 lutego, czyli 11 dni przed wyjazdem na mecz z Kolonią, udało się nam zarejestrować Fanclub w bazie zrzeszającej wszystkie kluby kibiców Bayeru. Zostaliśmy oficjalnie 355. Fanclubem, o nazwie – SVB Polonia Fanclub. Niestety była to nazwa alternatywna, gdyż chcieliśmy zarejestrować go pod nazwą Bayer 04 Leverkusen Fanclub Poland.

Wyjazd na derby, rozpoczął co kilkutygodniową serię. Dzięki niesamowitym promocjom na bilety lotnicze, postanowiliśmy zorganizować wyjazd także do Dortmundu, na mecz z Borussią. W pewnym momencie zapisów, myśleliśmy nawet, że uda się pobić rekord wyjazdowy z Berlina. Ostatecznie na Westfallen Stadion pojawiliśmy się w 8 osób, co uważamy za niezły wynik. Mimo że nasi kopacze nie zachwycili (porażka 0:3) wyjazd zaliczamy do udanych. Jak każdy zresztą. Relacja-

Dzień 10 kwietnia 2010 roku większości Polaków kojarzył się będzie tylko z katastrofą samolotu rządowego. Nasz Fanclub właśnie tego dnia organizował pierwszy zlot kibiców, na którego miejsce wybrano Kraków. Mimo tragedii narodowej, zdecydowaliśmy nie odwoływać naszego spotkania, gdyż było na to po prostu za późno. W małopolskiej stolicy zjawiło się tego dnia 9 kibiców Bayeru. Wiemy, że niektórzy zrezygnowali w ostatniej chwili, co tego dnia było uzasadnione.

Każdy kto jednak przybył – nie żałował swojej decyzji. Spotkanie to bardzo nas zintegrowało. Podczas jego trwania został powołany także 5-osobowy zarząd Fanclubu. Relacja-

Kilka dni przed ostatnią kolejką Bundesligi, rozpoczęliśmy kolejną inicjatywę – mowa o zbiórce pieniędzy na profesjonalne wykonanie flagi Fanclubu. Zbiórka trwać będzie dopóki nie uzbieramy potrzebnych funduszy, a projekt fany zobaczyć mogą jedynie osoby, które zdecydują się wspomóc zbiórkę.

Ostatnią poważniejszą akcją w sezonie 2009/10, był kilkudniowy wyjazd do Leverkusen, podczas którego wraz z kibicami z Leverkusen udaliśmy się pociągiem specjalnym do M’gladbach, gdzie tego dnia obecnych było ok. 8 tys. fanów ?Aptekarzy” i nawiązaliśmy bardzo dobre kontakty z miejscowym Fanclubem ?Schwarz-Rot Silesia”. Udało nam się także zwiedzić BayArenę i zaliczyć mecz pożegnalny jednej z legend Bayeru – Bernda Schneidera. To wszystko podczas jednego wyjazdu! Relacja w kilku częściach dostępna jest pod tym linkiem:

Jak więc widzicie, nasz pierwszy, debiutancki sezon możemy uznać za w pełni udany i przez te 365 dni wielokrotnie udowodniliśmy, że nasza miłość do klubu z Leverkusen nie ma granic, poświęcając dla niej czas, zdrowie, czy pieniądze. Wielokrotnie dało się zauważyć także, że jesteśmy bardzo zgraną ekipą i w razie potrzeby – zawsze możemy na siebie liczyć. Parę chwil temu wystrzeliły korki szampanów, odpaliliśmy sporo pirotechniki, czym hucznie weszliśmy w drugi rok działalności – miejmy nadzieję, że będzie on jeszcze bardziej udany, niż ten poprzedni.

Liczby w sezonie 2009/2010

Bayer 04 – Hoffenheim- 4 osoby

Berlin – Bayer 04- 13 osób

Bayer 04 – Koln- 4 osoby

Dortmund – Bayer 04- 8 osób

Zlot kibiców, Kraków- 9 osób

Gladbach – Bayer 04- 5 osób

Mecz pożegnalny Schneidera – 5 osób

2 zlot kibiców, Stare Olesno – 9 osób

Matinho

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!