BayArena
fot. www.bayer04.de

Piłkarze Bayeru Leverkusen rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu 2014/2015. Zawodnicy szlifują swoją formę pod wodza nowego trenera Rogera Schmidta.

Na pierwszej sesji treningowej zameldowało się 25 zawodników. Nieobecni byli Hueng-Min Son, Emir Spahić i najnowszy nabytek Josip Drmić, którzy reprezentują swoje reprezentacje narodowe na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Z powodu kontuzji niedysponowani również są Lars Bender, Ömer Toprak i Robbie Kruse.

Fani, obserwujący poczynania swoich idoli na treningu, mieli przyjemność  zobaczyć w akcji najnowsze nabytki Aptekarzy: Wendella, Tima Jedvaja, bramkarza Dario Kresicia, oraz zakontraktowanego kilka dni temu Vladlena Yurchenke. Na treningu pojawił się również Karim Bellarbi, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Eintrachtcie Breunschweig.

Letnia przerwa dostarczyła nam kilku zmian, nie tylko w kadrze piłkarzy, lecz również w sztabie szkoleniowym. Nowym trenerem od przygotowania fizycznego został w Bayerze Oliver Bartlett, pracujący dotychczas z Rogerem Schmidtem w Salzburgu. Zastąpi on Holgera Broicha, który przechodzi do Bayernu Monachium, któremu rok temu zdołał odmówić przenosin.