BayArena
fot. www.bayer04.de

Ze zmiennym szczęściem występowali we wczorajszych meczach powołani do swych narodowych reprezentacji gracze Bayeru Leverkusen. Z całą pewnością za największego pechowca uznać można Larsa Bendera.

Środkowy pomocnik Aptekarzy jeszcze przed meczem odniósł uraz mięśniowy i opuścił przedwcześnie zgrupowanie reprezentacji Niemiec. Również Sidney Sam nie wystąpił w meczu narodowej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, którzy na własnym terenie pokonali Chile 1-0.

Od pierwszych minut na boisko w meczu wyjazdowym niemieckiej młodzieżówki U21 wyszli Bernd Leno oraz Emre Can. Niestety, jedynie Leno dotrwał do ostatniej minuty, zaś Emre jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić murawę. Pomocnik Aptekarzy odniósł uraz w 36. minucie gry. Na szczęście jego występ w sobotnim meczu ligowym z Hannoverem 96 ma być niezagrożony. Niemcy U21 musieli uznać wyższość Hiszpanów, którzy wygrali 2-0.

Z kolei w meczu reprezentacji Niemiec U20 z rówieśnikami ze Szwajcarii decydującą bramkę w ostatniej minucie spotkania na 3-2 zdobył obrońca rezerw Bayeru, Malcolm Cacutalua.

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski na domowy mecz ze Szkocją znalazł się Arkadiusz Milik, który rozegrał pełne 90 minut. Wypożyczony do Augsburga gracz Leverkusen zaliczył niezłe zawody, będąc w środowy wieczór jednym z niewielu piłkarzy reprezentacji Polski, którego kibice oszczędzili w tradycyjnym już pomeczowym wieszaniu psów. Szkoci wygrali 1-0.

O wiele lepszy humor po zgrupowaniu ma z pewnością inny młody napastnik Bayeru, wypożyczony do Aalen reprezentant Finlandii, Joel Pohjanpalo. Zawodnik pojawił się na placu gry w 64. minucie spotkania z Węgrami i już dziesięć minut później wyrównał stan meczu; ostatecznie Finlandia zwyciężyła 2-1.

Kolejnym Aptekarzem, który cieszył się wczoraj z gola był Heung-Min Son. Korea Południowa pokonała na wyjeździe niewygodną dla każdego rywala Grecję 2-0, zaś skrzydłowy Bayeru zdobył w 55. minucie drugą bramkę dla podopiecznych Myung-Bo Honga. W 73. minucie zawodnik Leverkusen mógł więc zasiąść na ławce rezerwowych w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Całe spotkania w barwach swych reprezentacji rozegrali Andres Guardado oraz Emir Spahic. Meksyk zremisował w amerykańskiej Atlancie 0-0 z reprezentacją Nigerii. W znacznie gorszym nastroju do klubu powróci Spahic, bowiem Bośnia i Hercegowina na własnym terenie poległa 0-2 z Egiptem. Niestety, kolejnego występu w tureckich barwach nie odnotował Ömer Toprak.

Jedynym zawodnikiem Bayeru, którego reprezentacja grała w tym tygodniu o punkty, był Konstantinos Stafylidis. Grecja U21 pokonała rówieśników z Turcji 2-1 w boju o młodzieżowe Mistrzostwa Europy, obrońca Aptekarzy nie znalazł się jednak choćby na ławce rezerwowych.