W ostatnich dniach nasz klub spotkało ogromne wyróżnienie. Nasza szkółka piłkarska zdobyła najwyższe noty spośród wszystkich niemieckich klubów!

Wybór najlepszej piłkarskiej akademii rozpoczął się od sezonu 2007/08 i odbywa się co trzy lata (w tym roku raport przeprowadzono po raz trzeci, uwzględniając funkcjonowanie placówek kształcących młodych zawodników od sezonu 2010/2011). W ciągu ostatnich trzech lat specjaliści z DFB (niemiecka federacja piłkarska) oraz DFL (odpowiedzialna za organizację rozgrywek ligowych), a także sami członkowie piłkarskich szkółek w całych Niemczech, specjalizujący się w danych dziedzinach ich funkcjonowania, przeprowadzali badania oraz mnóstwo ankiet mających na celu nie tyle wyłonienie najlepszej akademii, co wybadanie stanu szkolenia młodych talentów w niemieckich klubach.

Dobór kryteriów został zdefiniowany na podstawie systemu PASS (skrót od: Professional Academy Support System). Klubowe akademie oceniane były w następujących sektorach działalności: strategia finansowa, procedury organizacyjne, trening piłkarski i ocena umiejętności zawodnika, wsparcie i edukacja, personel, komunikacja i współpraca, infrastruktura oraz wydajność i mobilność.

Raport o Bayerze zawiera 32 strony. Nasz klub uzyskał najwyższą ocenę trzech gwiazdek, uzupełnioną o komentarz podkreślający ogólne świetne warunki panujące w naszej akademii przy Kurtekotten. Specjaliści chwalili między innymi dobry poziom zaznajamiania młodych zawodników z warunkami profesjonalnego futbolu i występów w młodzieżowych reprezentacjach narodowych, a także dużą liczbę wychowanków.

Tak dobry wynik Aptekarzy cieszy, choć nie jest zaskoczeniem. Klub wyróżniał się na tle rywali z Bundesligi w ciągu ostatnich lat, zaś aktualny wynik jest jak dotąd naszym najlepszym rezultatem.

Szef drużyny młodzieżowej, Jürgen Gelsdorf (na zdjęciu), skomentował wyróżnienie następująco: – Wszyscy członkowie sztabu przyczynili się do tego osiągnięcia i nie chcę się skupiać na kimś w szczególności. To kolejne wspaniałe osiągnięcie zespołowe naszej akademii.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!