Przyjście nowego trenera zawsze niesie ze sobą zmiany w ustawieniach nie tylko taktycznych, ale również personalnych w zespole. Nie inaczej jest także w Bayerze. Trener Robin Dutt, jak na razie w sparingach gra ciągle systemem 4-2-3-1, jak jego poprzednik, ale dokonał już kilka zmian jeśli chodzi o obsadę poszczególnych pozycji.

Przede wszystkim od początku przygotowań do nowego sezonu, na środku obrony gra Omer Toprak, którego szkoleniowiec zna doskonale, gdyż pracował z nim w ich poprzednim klubie, Freiburgu. Groźny konkurent przybył wreszcie Michalowi Kadlecowi, a jest nim Bastian Oczipka, który do tej pory był wypożyczany. Trener Dutt, daje każdemu z zawodników tyle samo szans na pokazanie się w sparingach. Wydaje się jednak, że sezon na tej pozycji rozpocznie Kadlec, gdyż jest bardziej doświadczony.

Okazje do gry ma także Karim Bellarabi. Młody ofensywny pomocnik błysnął przede wszystkim w sparingu z Bonner SC, gdy zaliczył hat-trick. Coraz częściej zapewne będziemy oglądać także Andre Schurrle, który jest wielką nadzieją nie tylko Bayeru, ale całego niemieckiego futbolu. Trudno powiedzieć, na którego z dwójki napastników: Kiessling – Derdiyok, postawi nowy szkoleniowiec, gdyż na razie na zmianę wchodzą w podstawowych jedenastkach w sparingach.

Największe jednak zmiany, jakie są widoczne do tej pory, to pozycje Hanno Balitscha i Gonzalo Castro. Balitsch, który po raz drugi trafił do Bayeru w ubiegłym sezonie, był przez ostatni rok typowym ?zapchajdziurą? i często był ustawiany zarówno w środku pomocy, jak i na bokach pierwszej i drugiej linii.

W tym sezonie ma być inaczej. Balitsch ma grać od początku sezonu na prawej obronie, gdzie dobrze spisywał się w końcówce poprzednich rozgrywek i teraz w sparingach. Dotychczasowy prawy defensor, Daniel Schwaab, prawdopodobnie częściej będzie próbowany na stoperze, gdzie obiecująco grał także pod koniec poprzedniego sezonu.

Stałą pozycję będzie miał także Gonzalo Castro, który roztrwaniał swój talent w poprzednich sezonach właśnie z powodu rzucania po formacjach. Trener Dutt zapowiedział w jednym z wywiadów, że Castro będzie u niego grał na środku pomocy: – Gonzalo prezentuje wysoką jakość grając w środku pola. Jest świetny technicznie, potrafi nie tylko utrzymać piłkę, ale stworzyć także zagrożenie pod bramką rywala – uzasadnia swój wybór trener, z którego zadowolony wydaje się być sam zainteresowany, czyli Gonzalo Castro: – Cieszę się, że trener widzi dla mnie jest miejsce w środku pomocy, gdzie czuję się silny. Poza tym irytujące dla mnie było to, że w tamtym sezonie co trochę grałem gdzie indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!