BayArena
fot. www.bayer04.de

Jak podaje angielski dziennik „The Sentinel”, Philipp Wollscheid (Bayer Leverkusen, od początku września wypożyczony do FSV Mainz) na dniach dołączy do drużyny angielskiej Premier Ligue, Stoke City. 25-letni obrońca, swego czasu jeden z największych niemieckich talentów wśród środkowych obrońców, zostanie wypożyczony do końca sezonu.

Wollscheid do Bayeru trafił w lipcu 2012 roku i z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce u boku Ömera Topraka. Sezon później razem z Turkiem występował najczęściej inny środkowy defensor, Emir Spahic. Wollscheid nie krył rozczarowania z powodu konieczności zaznajomienia się z rolą zmiennika.

Wydawało się, że wypożyczenie do Mainz będzie dla niego idealnym rozwiązaniem. Philipp miał pograć w drużynie Kaspera Hjulmanda do końca obecnego sezonu, po powrocie zaś – wobec spodziewanego odejścia Spahica i wypożyczonego z Schalke Kyriakosa Papadopoulosa – miało na niego czekać miejsce w podstawowym składzie Aptekarzy. Spahic jednak przedłużył w listopadzie kontrakt z klubem o kolejny rok, co mocno skomplikowało położenie Wollscheida, którym już latem interesowały się kluby z Anglii (West Ham, Southampton).

Przejście do Stoke (aktualnie 11. miejsce w lidze) może być dla Wollscheida nowym początkiem. Niemiec dla Mainz zagrał w tym sezonie jedynie w pięciu spotkaniach Bundesligi, tylko w dwóch od pierwszych minut (oba – z Bayernem i Schalke – ekipa z Moguncji przegrała). Gwoli sprawiedliwości, w polepszeniu tego bilansu przeszkadzały mu również kontuzje. Niemniej misja przebicia się do pierwszego składu FSV spaliła na panewce.

Według pierwszych informacji, w umowie wypożyczenia zawodnika ma znaleźć się opcja wykupu. Jeśli Wollscheid spisze się w przeciągu następnych sześciu miesięcy, czeka go długoterminowy kontrakt z brytyjskim klubem.