Zawodnik drugiej drużyny Bayeru Thanos Petsos został wypożyczony na rok do beniaminka Bundesligi – FC Kaiserslautern. 19 letni obrońca ma na swoim koncie debiut w Bundeslidze, a także występy w drużynie narodowej Grecji U19. Kluby nie ujawniły szczegółów transferu.

„Pozostajemy wierni naszej polityce transferowej. Młodzi piłkarze, którzy w związku z dużą konkurencją nie są w stanie przebić się do pierwszej drużyny, otrzymują szansę gry w innym, mocnym klubie. Mogą tam zebrać cenne doświadczenie, co będzie procentować w przyszłości, zarówno dla nich samych jak i dla nas” – skomentował dyrektor sportowy Bayeru – Rudi Voller.

„Petsos to utalentowany gracz, a Bayer zagwarantował mu odpowiedni rozwój. To zawodnik, który w defensywie może występować niemal na każdej pozycji, będzie znakomitą alternatywą, w szczególności na prawej stronie. Uważam, że Petsos pasuje mentalnie do naszego młodego zespołu i szybko zaaklimatyzuje się w Kaiserslautern” – podsumował trener beniaminka Bundesligi – Marco Kurz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!