Nils Drube nie będzie dłużej pierwszym trenerem Bayeru U19. Od lipca funkcję tę przejmie od niego Peter Hyballa, który podpisał z zespołem z Leverkusen dwuletni kontrakt.

Drube pozostanie jednak w klubie jako asystent Hyballi. – Chcemy polepszyć rozwój naszych młodych zawodników, widzimy zespoły U19 i U17 jako podstawę dla pierwszej drużyny – oznajmił szef akademii Bayeru, Jürgen Gelsdorf. W związku z tym dodatkowym zadaniem Drube – prócz obowiązków wynikających z funkcji asystenta pierwszego trenera – będzie podjęcie odpowiednich działań mających na celu bardziej efektywne niż dotychczas wprowadzanie wychowanków klubowej akademii do pierwszej drużyny.

Nowy trener zespołu U19, Peter Hyballa, nie jest dla kibiców Bayeru postacią anonimową. W pięciu ostatnich meczach sezonu 2013/14 pełnił funkcję asystenta tymczasowego szkoleniowca Aptekarzy, Saschy Lewandowskiego. Hyballa był wielokrotnie w swej karierze chwalony za charyzmę i szczególne predyspozycje ku motywowaniu piłkarzy. W Leverkusen zaimponował zarządowi innowacyjnymi metodami treningowymi.

Z zatrudnienia Hyballi zadowolony jest Lewandowski, który pełni obecnie w Leverkusen funkcję koordynatora drużyn juniorskich: – To bardzo dobrze, że klub jest w stanie zainteresować tak uzdolnionego trenera, jak Peter Hyballa, zwłaszcza po jego świetnej pracy na koniec sezonu. Chcemy zapewnić naszym zawodnikom drużyny U19 jak najlepsze warunki do rozwoju. To powód wzmocnienia sztabu trenerskiego.

Prócz Drube i Hyballi, z drużyną U19 od przyszłego sezonu pracować będzie również pozyskany niedawno Jens Klaas – dotychczas pracujący jako trener w VfL Bochum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!