BayArena
fot. www.bayer04.de

Dwóch kolejnych zawodników z rozwiązywanej w Leverkusen drużyny Bayeru U23 znalazło sobie nowe kluby. Od przyszłego sezonu Nico Perrey występować będzie w KSV Hessen Kassel, zaś Erik Zenga zagra dla SC Preußen Münster. O pozyskaniu nowych graczy poinformowały oficjalne strony obu zespołów.

Nico Perrey (na zdjęciu) był wymieniany swego czasu jako jeden z bardziej obiecujących środkowych obrońców spośród juniorów Bayeru. Mający za sobą występy w młodzieżowych kadrach Niemiec 20-letni zawodnik będzie jednakże grywał od przyszłego sezonu zaledwie na czwartym poziomie rozgrywek: Hessen Kassel to drużyna występująca w Regionalliga Südwest, w dodatku w ostatnim sezonie zajęła dopiero 13. miejsce w tabeli.

Z kolei Erik Zenga zamienił jeden trzecioligowy klub na drugi: były kapitan niemieckiej reprezentacji U20 poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w VfL Osnabrück. Po zaliczeniu 21 oficjalnych występów na poziomie 3. Bundesligi, Zenga związał się rocznym kontraktem z Preußen Münster. W nowym klubie Erik spotka innego byłego Aptekarza, Juliana Riedela.