Bramkarz Bayeru, Oliver Schnitzler, poinformował za pośrednictwem swego konta na facebooku, że może niebawem rozpocząć poszukiwania nowego klubu. Zawodnik podkreśla, iż jego priorytetem jest jak największa liczba występów.

Schnitzler jest bramkarzem młodzieżowej reprezentacji Niemiec do lat dziewiętnastu. Do tej pory nie zaliczył jeszcze debiutu w pierwszej drużynie Bayeru. Zamiast tego ogrywał się w sekcjach młodzieżowych.

Nie jest pewne czy zostanę w Bayerze, czy odejdę z drużyny – pisze zawodnik. – Leverkusen chętnie by mnie zatrzymało, ale nie podoba mi się perspektywa małej liczby występów.

Umiejętności Schnitzlera w rzeczy samej znajdują uznanie wśród trenerów Bayeru. W jednym z niedawnych wywiadów młodego bramkarza zachwalał koordynator drużyn juniorskich, Sascha Lewandowski.

W razie gdyby nie chciał kontynuować swej kariery w Leverkusen, 18-letni Schnitzler ma pewien pomysł na przyszłość: – Nie wykluczam odejścia do jakiejś drugoligowej drużyny, gdzie miałbym szanse na grę i walkę o pozycję numer 1.

Pomimo niewątpliwego talentu, Oliver mógłby napotkać na kłopoty w walce o rolę zmiennika Bernda Leno. Bayer podpisał niedawno kontrakt z Dario Kresiciem z Mainz, podobno gotowa jest też kolejna umowa dla Davida Yelldella, która miałaby obowiązywać do 2015 roku. Ponadto w ostatnich dniach na testach w Leverkusen przebywa Australijczyk Mark Birighitti, który był o włos od wyjazdu na mundial. Wciąż w kadrze Bayeru pozostają dwaj inni utalentowani bramkarze z Niemiec, Niklas Lomb i Paul Schünemann. Taki natłok golkiperów może oznaczać, że Schnitzler niebawem zmieni barwy klubowe lub odejdzie na wypożyczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!