Zidan Sertdemir
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen zakontraktował utalentowanego Duńczyka, Zidana Sertdemira z FC Nordsjaelland. Reprezentant U17 jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w Danii i podpisał umowę z Leverkusen ważną do 30 czerwca 2024 roku.

16-letni środkowy pomocnik, który posiada tureckie pochodzenie ma grać początkowo dla zespołu Bayeru U19, ale będzie uczestniczył w przedsezonowych przygotowań zespołu dowodzonego przez Gerardo Seoane. Szwajcarski trener po raz pierwszy spotka się ze swoimi zawodnikami 5 lipca w Leverkusen.

– Zidan Sertdemir ma szczególny talent. Podpisanie umowy z nim jest wielkim sukcesem naszego działu skautingu po tym, jak przez trzy lata mieliśmy go na radarze. Widzimy w Zidanie ogromny potencjał i wierzymy, że osiągnie on najwyższy poziom w zawodowym futbolu. W związku z tym, od razu włączamy go do treningów z pierwszą drużyną. Zidan powinien szybko zdobyć doświadczenie w drużynie seniorów, a następnie poświęcić trochę czasu na przejście na wyższy poziom – powiedział dyrektor sportowy Bayer Leverkusen, Simon Rolfes.

Źródło: www.bayer04.de