Patrick Pentz
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen zareagował na kontuzję pleców Andreya Luneva, podpisując kontrakt z reprezentantem Austrii, Patrickiem Pentzem.

26-latek dołącza do zespołu Aptekarzy ze skutkiem natychmiastowym z klubu występującego we francuskiej Ligue 1 – Stade Reims, podpisując umowę do 30 czerwca 2025 roku.

– Musieliśmy znaleźć dobre rozwiązanie na tej ważnej dla nas pozycji, biorąc pod uwagę, że nie jest jasne, kiedy Andrey Lunev wróci do naszego składu. Znaleźliśmy to rozwiązanie w osobie Patricka Pentza – wyjaśnił dyrektor sportowy niemieckiego klubu, Simon Rolfes.

– Patrick świetnie gra nogami, ma dobry refleks i wnosi bogactwo doświadczenia i praktyki meczowej. Cieszymy się z możliwości pozyskania ambitnego bramkarza o wysokiej jakości, który wzmocni nasz skład.

Sam Pentz jest zadowolony z przeprowadzki do Niemiec: – Oczywiście Bundesliga jest dla mnie bardzo atrakcyjna jako Austriaka, ponieważ gra tu wielu moich rodaków. Dzięki Bayerowi Leverkusen mam teraz szansę wystawić swoje umiejętności na próbę w czołowym klubie – powiedział czterokrotny reprezentant Austrii.

– Będę odgrywał swoją rolę i ciężko pracował, abyśmy mogli kontynuować tę samą ścieżkę i osiągnąć nasze cele na sezon.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!