Patrik Schick
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen doszedł do porozumienia z reprezentantem Czech, Patrikiem Schickiem w kwestii przedłużenia kontraktu wygasającego 2025 roku. Na mocy porozumienia, napastnik Aptekarzy przedłuży swój kontrakt o kolejne dwa lata i bronić będzie barw klubu z BayArena do 30 czerwca 2027 roku.

Schick strzelił 24 gole w 27 meczach w Bundeslidze w zeszłym sezonie, co czyni go najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bayeru Leverkusen w Bundeslidze.

? Patrik Schick miał fantastyczny sezon i pokazał swoje światowej klasy umiejętności na swojej pozycji. Na europejskiej scenie jest niewielu środkowych napastników tego kalibru ? powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu, Simon Rolfes.

? Oprócz wyjątkowych cech sportowych Patrika jako kompletnego napastnika, ma on również umiejętności lidera, aby zapewnić stabilność i przewodnictwo zespołowi na boisku. Przedłużenie kontraktu z zawodnikiem jego jakości podkreśla ambicję, którą wszyscy mamy pod Bayerem. 

? Uzgodnienie nowej umowy z takim zawodnikiem jest wyrazem naszych ambicji i wyraźnym sygnałem, że Bayer Leverkusen chce pozostać na najwyższym poziomie po moim odejściu. Dokładnie to obiecałem na stadionie w ostatniej kolejce Bundesligi. Dla mnie Patrik Schick jest obecnie jednym z najlepszych środkowych napastników na świecie. Wie, że ma tu świetnych kolegów z drużyny, którzy wspierają go ze wszystkich stron i pozwalają mu pokazać swoje mocne strony ? powiedział Rudi Völler, który z dniem 1 lipca przekaże swoje obowiązki Rolfesowi.

? Czuję się tu naprawdę dobrze. Nasza drużyna to przede wszystkim świetna sprawa na przyszłość. Praca z tymi chłopakami to świetna zabawa i jesteśmy naprawdę zdeterminowani, aby coś osiągnąć. Kwalifikacje do Ligi Mistrzów to dobry następny krok. Jest tu wiele możliwości, dlatego przedłużyłem swoją umowę w Bayerem Leverkusen ? powiedział Schick.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!