Moussa Diaby
fot. www.bayer04.de

Moussa Diaby po czterech latach opuszcza Bayer Leverkusen i przenosi się do Anglii. Klubem, który zapewnił sobie usługi błyskawicznego skrzydłowego, który dołączył do Aptekarzy z Paris St. Germain jako 19-latek jest Aston Villa.

– Podczas gry w Bayerze Leverkusen, Moussa Diaby stał się fantastycznym zawodnikiem – powiedział dyrektor sportowy Bayeru, Simon Rolfes.

– Poziom profesjonalizmu i determinacji, z jakimi codziennie wykonywał swoje zadania był naprawdę niezwykły. Dzięki swojemu specjalnemu stylowi gry i ogromnej szybkości, Moussa odcisnął swoje piętno na naszej drużynie w ostatnich latach. Jest osobą, która ma serce na właściwym miejscu. Będziemy śledzić jego dalszą drogę z wielką sympatią i życzymy mu wielu sukcesów – powiedział Rolfes.

Diaby strzelił 49 bramek i zanotował 48 asyst w 173 meczach dla Aptekarzy. 

– Bayer Leverkusen to dla mnie bardzo wyjątkowy klub. Tutaj, jako bardzo młody zawodnik, otrzymałem wiele zaufania i czasu gry, w efekcie czego stałem się tym, kim jestem dzisiaj. Być może nie byłoby to możliwe tak szybko bez Bayeru oraz wszystkich kolegów z zespołu i pracowników, którzy zawsze mnie wspierali – powiedział Diaby. 

– Teraz chcę zrobić kolejny krok, rozpocząć nowy rozdział. Zawsze będę z radością i wdzięcznością wspominał czas spędzony w Leverkusen.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!