Mitchel Bakker
fot. www.bayer04.de

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Mitchel Bakker został nowym zawodnikiem Bayeru Leverkusen. Reprezentant Holandii U21, występujący do tej pory w Paris Saint-Germain podpisał umowę ważną do końca czerwca 2025 roku.

– Mitchel Bakker to utalentowany i dynamiczny zawodnik, którego profil idealnie pasuje do Bayeru Leverkusen. Wciąż jest młody i zdolny do rozwoju, ale zdobył już doświadczenie na najwyższym poziomie w czołowym europejskim klubie. Mitchel był ważnym zawodnikiem PSG, szczególnie pod okiem trenera Thomasa Tuchela i z całą pewnością poprawi jakość naszego składu – powiedział dyrektor sportowy Aptekarzy, Simon Rolfes po parafowaniu kontraktu z byłym zawodnikiem Ajaksu Amsterdam.

– Mitchel Bakker łączy atletyczne cechy, takie jak tempo i siła z umiejętnościami piłkarskimi. Jest nowoczesnym obrońcą i pomoże naszej drużynie – powiedział z kolei dyrektor zarządzający Bayeru, Rudi Völler.

Transfer do Bayeru to dla mnie możliwość zrobienia kolejnego kroku w atrakcyjnym klubie. Przekonała mnie wizja Bayeru Levekrusen, a zarząd zrobił wiele, aby zawrzeć ze mną porozumienie. Klub jest ambitny, podobnie jak ja. To idzie w parze – powiedział z kolei Bakker.

Źródło: www.bayer04.de