Gerardo Seoane
fot. www.bayer04.de

Szwajcar Gerardo Seoane będzie trenerem Bayeru Leverkusen w sezonie 2021/22. Pracujący dotychczas w Young Boys Berno, czyli pogromcy Bayeru Leverkusen w tegorocznym sezonie Ligi Europy, podpisał umowę ważną do czerwca 2024 roku. Tymczasowy trener Aptekarzy, Hannes Wolf, który pracował w Leverkusen w ostatnich 8 meczach sezonu, wróci do pracy z reprezentacją Niemiec U-19.

? Hannes Wolf ustabilizował drużynę w trudnych warunkach kilka tygodni temu. Zespół był w stanie zakończyć serię negatywnych wyników pod jego wodzą i awansować do europejskich pucharów. Bayer Leverkusen jest bardzo wdzięczny Hannesowi i jego sztabowi szkoleniowemu za to osiągnięcie ? oświadczył dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, Simon Rolfes.

? Chcemy współpracować w przyszłym sezonie z Gerardo Seoane. Trzykrotnie z rzędu zdobył mistrzostwo Szwajcarii z Young Boys, a także puchar tego kraju w 2020 roku. Jego styl i filozofia gry jest bliskie temu, jakie preferujemy w Leverkusen. Przez długi czas definiowaliśmy się przez nasz ofensywny, dominujący i techniczny styl gry, a w nadchodzących latach chcemy rozwijać ten sposób gry wraz z Gerardo Seoane i osiągnąć sukces.

Dyrektor zarządzający ds. Sportu Rudi Völler ocenił pracę Hannesa Wolfa w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jako efektywną i produktywną.

? Byliśmy w kryzysie, ale Hannes i jego sztab szkoleniowy wnieśli nowe życie do zespołu. Nasz pomysł zadziałał. Teraz wraca do DFB zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ale jestem przekonany, że wkrótce zobaczymy Hannesa Wolfa pracującego w dużym klubie ? stwierdził Völler.

? Doceniam zaufanie, jakim obdarzył mnie Bayer Leverkusen. Cieszę się, że osiągnęliśmy nasz cel, jakim był awans do europejskich pucharów. Zespół zasługuje na szacunek za to, że dał z siebie wszystko, pomimo poważnych problemów z kontuzjami. Teraz nie mogę się doczekać powrotu do DFB jako trenera reprezentacji Niemiec U-19 ? powiedział Wolf.

O perspektywach związanych z pracą w Bayerze Leverkusen wypowiedział się także Gerardo Seoane.

? My, Szwajcarzy, zawsze oglądamy Bundesligę. To najlepsza europejska liga, a Bayer Leverkusen od wielu lat niezmiennie utrzymuje się w czołówce. To dla mnie wielkie wyzwanie trenować skład z takim potencjałem. W Leverkusen widzę idealne warunki do gry atrakcyjnej piłki nożnej i rywalizacji z najlepszymi drużynami w lidze i Europie. Naprawdę nie mogę się doczekać tego wyzwania ? powiedział Seoane, który zabiera do Leverkusen również swojego asystenta, Patricka Schnarwilera.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!