Hakan Calhanoglu przechodzi z Hamburgera SV do Bayeru Leverkusen.  Klub potwierdził dzisiaj transfer 20-letniego zawodnika.  Calhanoglu związał się z Aptekarzami 5-letnim kontraktem. Oficjalna kwota transferu nie została ujawniona, lecz według  niemieckiego magazynu „Bild”, cena oscyluje się w granicach 14 milionów euro.

„Przeżyłem wspaniałe chwile w Hamburgu, ale w Leverkusen mogę zrobić kolejny krok do przodu w swojej karierze. Bayer ma świetny zespół, który od wielu lat gra regularnie w europejskich pucharach. Występować z Leverkusen w Lidze Mistrzów, oraz Bundeslidze jest dla mnie dużym wyzwaniem.  Jestem bardzo podekscytowany i zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie” –  powiedział Calhanoglu po przeprowadzce do Leverkusen.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po wielu intensywnych negocjacjach  z HSV, udało się zrealizować ten transfer. Bardzo nam na tym zależało” – powiedział prezes Bayeru Michael Schade.

Również dyrektor sportowy Rudi Völler był zadowolony z transferu – „Dzięki jego nieprzeciętnym umiejętnościom rozgrywania i stwarzania zagrożenia pod bramką przeciwnika, transfer ten jest dla nas wielkim wzmocnieniem.  Przyjście Hakana powinno wprowadzić do drużyny nową jakość”

Calhanoglu nie uczestniczył w treningach HSV przez ostatnie dwa tygodnie. Powodem absencji 20-latka miały być problemy ze zdrowiem psychicznym, wysłał do klubu 4-tygodniowe zwolnienie lekarskie. Ostatnimi czasy Calhanoglu często był atakowany przez fanów w sieciach społecznościowych, poprzez swoją deklaracje o chęci opuszczenia drużyny z Hamburga.

Calhanoglu zdecydował o przenosinach do Leverkusen, pomimo że niedawno podpisał nowy kontrakt z HSV, który miał obowiązywać do 2018 roku. Zawodnik w minionym sezonie zdobył dla drużyny z Hamburga 11 bramek w Bundeslidze.  Odznaczył się jako fantastyczny wykonawca stałych fragmentów gry. W spotkaniu z Borussia Dortmund udało mu się pokonać Romana Weidenfellera z rzutu wolnego, wykonanego z okolicy połowy boiska.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!