Hannes Wolf
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen postanowił zareagować na trwający od kilku tygodni negatywny trend i podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu trenera Petera Bosza. Wraz z trenerem Boszem, z Bayerem Leverkusen pożegnają się także asystenci ? Hendrie Krüzen i Rob Maasa, a także trener przygotowania fizycznego Terry Peters.

Zastępcą Bosza w roli pierwszego trenera będzie do końca sezonu Hannes Wolf, który pracował ostatnio jak trener reprezentacji Niemiec U18. 39-letni szkoleniowiec będzie wspierany w Bayerze Leverkusen przez asystenta trenera Petera Hermanna.

? Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń na boisku w ostatnich tygodniach, doszliśmy do wniosku, że nie możemy już dłużej unikać tematu rozstania z trenerem Peterem Boszem ? wyjaśnił dyrektor zarządzający Bayeru Leverkusen, Rudi Völler.

? Niedzielna porażka 0:3 z Hertha Berlin była niestety wyznacznikiem tego, że nasz zespół ciągle popełnia błędy według tego samego schematu. Nie udało nam się przestać popełniać powtarzających się błędów i wrócić na drogę zwycięstwa. Po obiektywnej i bardzo otwartej analizie, postanowiliśmy zakończyć współpracę pomimo naszego wielkiego uznania dla Petera Bosza ? powiedział Völler.

? Pod wodzą nowych trenerów chcemy wrócić na właściwe tory. Hannes Wolf świetnie radził sobie z dużymi klubami jako bardzo młody trener ? szczególnie imponujący był awans do Bundesligi z VfB Stuttgart. Hannes reprezentuje styl piłki nożnej, który chcemy grać w Bayerze 04 ? intensywny, ofensywny, agresywny, atrakcyjny. Nasze europejskie ambicje wciąż są aktualne, a obecnie jesteśmy na szóstym miejscu w Bundeslidze, co daje prawo gry w Lidze Europy i przynajmniej tego chcemy się trzymać. Jesteśmy przekonani, że możemy to osiągnąć dzięki Hannesowi Wolfowi i Peterowi Hermannowi ? powiedział dyrektor sportowy Simon Rolfes.

? Bardzo się cieszę z okazanego mi zaufania. Bayer Leverkusen to klub, który od wielu lat jest jednym z najlepszych w Niemczech. Jest tu wielka ambicja i bardzo utalentowany, ekscytujący zespół. Mamy wszystko, aby awansować do europejskich pucharów. To od nas zależy, czy w pozostałych ośmiu meczach sezonu Bayer Leverkusen osiągnie maksimum ? powiedział z kolei sam Hannes Wolf.

Wolf będzie współpracował w Bayerze Leverkusen z Peterem Hermannem. Podpisanie umowy z 69-latkiem ma swego rodzaju charakter symboliczny, bowiem Hermann pracował w Leverkusen jako zawodnik, współpracownik i tymczasowy trener przez łącznie 29 lat.

? Szczególną siłą Petera jest praca z młodymi graczami, a mamy ich całkiem sporo. Jako piłkarz cieszyłem się z naszych wspólnych lat w Leverkusen i wiele z na tym skorzystałem ?powiedział dyrektor sportowy Simon Rolfes.

? Dla mnie historia zatoczyła koło. Wróciłem do miejsca, w którym moja kariera piłkarska naprawdę nabrała tempa i gdzie po prostu czuję się jak w domu. Cieszę się, kiedy mogę pomóc temu klubowi ? stwierdził Peter Hermann.

Źródło: www.bayer04.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!