BayArena
fot. www.bayer04.de

Ostatnimi czasy w Niemczech było dosyć głośno zainteresowaniu Bayeru  Leverkusen zawodnikiem Red Bull Salzburg ? Andre Ramalho. Dziś już wiemy, że nie były to jedynie plotki transferowe, ponieważ środkowy obrońca Salzburga podpisał kontrakt z Aptekarzami do 30 czerwca 2019 roku. Za ten transfer die Werkself nie zapłacą ani grosza, gdyż w lecie Brazylijczykowi kończy się kontrakt z drużyną mistrza Austrii i to właśnie od tego momentu Ramalho będzie już oficjalnie zawodnikiem Bayeru.

Andre Ramalho jest piłkarzem pierwszego zespołu Salzburga od 2012 roku. W barwach drużyny mistrza Austrii  rozegrał 63 spotkania, strzelając przy tym 7 bramek, co jest całkiem niezłym dorobkiem jak na stopera.  Duży wpływ na ten transfer niewątpliwie miała postać szkoleniowca Bayeru Rogera Schmidta, który wcześniej przez 2 lata prowadził zespół z Salzburga.

Ramalho jest utalentowanym młodym defensywnym zawodnikiem, który w Salzburgu przez 2 lata pracował pod skrzydłami naszego obecnego trenera. Zdobył z Rogerem Schmidtem tytuł mistrza Austrii i z bardzo dobrej strony pokazał się w Lidze Europejskiej. Będzie dla nas dużym wzmocnieniem w następnym sezonie ? skomentował transfer Ramalho dyrektor sportowy Bayeru  Rudi Völler.