Amine Adli
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen pozyskał francuskie zawodnika Amine Adli z FC Toulouse. 21-latek dołączył do zespołu Aptekarzy podpisują umowę do 2026 roku.

 – To dla nas bardzo ważny transfer pod koniec okienka transferowego. Amine Adli to ostatnia część układanki, jeśli chodzi o nasz skład, a zdecydowanie chcieliśmy go mieć w swoich szeregach. Ma niesamowitą szybkość i bardzo dobrą technikę. Jest bardzo zwinny i i potrafi mnóstwo trików. Jestem pewien, że w nadchodzących latach będziemy czerpać z niego ogromną przyjemność – powiedział Simon Rolfes, dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen.

– Bayer Leverkusen to klub, który naprawdę mnie przyciągnął. Zdecydowanie chciałem tu przyjechać. Leverkusen preferuje styl gry, który całkowicie mi odpowiada – powiedział Adli, który został wybrany graczem sezonu 2020/21 w Ligue 2 i który może grać na obu flankach, a także na pozycji fałszywej dziewiątki.

– Drużyna lubi atakować, ma bardzo szybkich i mocnych technicznie zawodników. Nie mogę się doczekać gry w piłkę z tymi chłopakami – to będzie świetna zabawa.

Źródło: www.bayer04.de