BayArena
fot. www.bayer04.de

Bardzo dobrze nowy rok zainaugurowali piłkarze Bayeru 04 Leverkusen. W piątkowy wieczór odnieśli oni pewne zwycięstwo na boisku lidera holenderskiej Eredivisie- Twente Enschede 2:1.

Bardzo dobrze w tym spotkaniu wypadła dwójka napastników Aptekarzy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się na dwie minuty przed przerwą- lider klasyfikacji strzelców w Bundeslidze- Steffan Kiessling. Na 2:0 podwyższył w 57. minucie gry- Eren Derdiyok. Była szansa kopletnie zdeklasować piłkarzy z Enschede, ale Steffan Kiessling nie wykorzystał znakomitej okazji w 67. minucie. Gdy już się wydawało że mecz zakończy się pewnym wynikiem 2:0, do bramki strzeżonej przez Rene Adlera, trafił De Jong. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a już w niedzielę przyjdzie nam się zmierzyć w Stadtwerke Winter Cup, który odbędzie się w Dusseldorfie. Pierwszy mecz Bayer zagra o godzinie 14, a rywalem „Aspiryn” będzie gospodarz- Fortuna Dusseldorf.

Twente Enschede – Bayer 04 Leverkusen 1:2

Widzów: 8000

Bramki: De Jong(84) – Kiessling(43), Derdiyok(57)

Skład Bayeru 04: Adler – Schwaab, Friedrich, Hyypiä, Castro (25. Kadlec), Barnetta (74. Renato Augusto), Vidal (88. Zdebel), Reinartz, Kroos, Kießling (87. Lasogga), Derdiyok (72. Rolfes)