Heung-Min Son przedłużył kontrakt z Bayerem Leverkusen. Nowa umowa, obowiązująca do 2017 roku, zapewnia mu pensję w wysokości około 2 milionów euro rocznie.

Oznacza to, że nie tylko zawodnik, który w swoim pierwszym sezonie w Leverkusen strzelił 10 goli oraz zaliczył 5 asyst, zostanie na kolejne trzy lata w klubie – dzięki przedłużeniu kontraktu z Sonem, Bayer zapewnił sobie dalsze wsparcie koreańskiego koncernu LG.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy – oznajmił agent Heung-Min Sona, Thies Bliemeister. Sam piłkarz przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Korei Południowej w Miami (USA), gdzie wraz z kolegami z drużyny narodowej przygotowuje się do występu na brazylijskim mundialu.

Wybrany w swej ojczyźnie najlepszym piłkarzem 2013 roku Son jest jednym z pewniaków do miejsca w składzie Bayeru i jednym z najpopularniejszych zawodników zespołu. W Korei popularnością przerasta nawet gwiazdy muzyki pop.

O swoim pierwszym sezonie w drużynie Aptekarzy, w wywiadzie udzielonym serwisowi bundesliga.com, Heung-Min powiedział: – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, czego dokonaliśmy w tym sezonie. Oczywiście miałem również okres, w którym nie grałem zbyt dobrze, ale taki jest futbol. Sprawy nie mogą się układać zawsze pomyślnie. Nauczyłem się wiele przez ten sezon i cieszyłem się nim. Równie istotne jest dla mnie, że w ostatnim meczu zdobyłem swoją dziesiątą bramkę. To wygląda o wiele lepiej niż dziewięć goli i jest dla mnie ważne pod względem psychologicznym. Jestem zadowolony z sezonu w moim wykonaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!