Beniaminek z Paderborn spadł wprawdzie z Bundesligi, ale drużyna rezerw tego klubu zakończy niebawem sezon 2014/15 w zupełnie innych nastrojach. Dowodzone przez Markusa Krösche Paderborn U23 na kilka kolejek przed końcem zapewniło sobie awans do Oberligi (piąty poziom rozgrywkowy w Niemczech). Sezon w wykonaniu drużyny nie dobiegł końca, gdy jej opiekun poinformował zawodników, że po sezonie przechodzi do Bayeru Leverkusen, gdzie będzie pełnić rolę asystenta Rogera Schmidta.

Krösche podpisał z Bayerem umowę obowiązującą do końca czerwca 2017 roku. Jego dokładne obowiązki w drużynie nie zostały jeszcze do końca sprecyzowane. Jak poinformował dyrektor sportowy Aptekarzy, Rudi Völler: – Markus obejmie u nas rolę klasycznego asystenta, mającego wspierać pierwszego trenera w codziennej pracy z zawodnikami na treningach.

Przyszły asystent doskonale zna Rogera Schmidta z okresu, gdy obecny szkoleniowiec Bayeru prowadził SC Paderborn w sezonie 2011/12. Krösche był wówczas aktywnym zawodnikiem i kapitanem drużyny. Z SCP związany był przez niemal całą piłkarską karierę, odkąd trafił tam w 2001 roku z Werderu Brema; grywający na pozycji defensywnego pomocnika Krösche zaliczył 356 oficjalnych występów dla klubu, w których zdobył 15 bramek. W 2014 zawiesił buty na kołku, podejmując pracę jako trener – naturalnie w Paderborn.

Niemiecka prasa zauważa, że niedawny beniaminek, a obecnie spadkowicz Bundesligi traci jedną ze swoich ikon. Co na to sam zainteresowany? – Ten transfer nie przyszedł mi lekko, ponieważ w Paderborn miałem wszystko, czego potrzebowałem i czułem się tam bardzo dobrze. Jestem wdzięczny drużynie, że umożliwiła mi ten krok – stwierdził Krösche, który wypowiedział się również na temat kolejnego etapu swej kariery: – Drużyna prezentuje się atrakcyjnie, a Roger i ja przyjaźnimy się od dłuższego czasu. To dla mnie kolejny krok w rozwoju i wielkie wyzwanie, dzięki któremu posunę się do przodu.

Markus Krösche wiekiem idealnie pasuje do młodniejącej w oczach kadry Aptekarzy – szkoleniowiec ma dopiero 34 lata. Zanim zawita w Leverkusen, planuje dokończyć rozgrywki 2014/15 z SC Paderborn U23: – Zagraliśmy świetny sezon i chcemy go doprowadzić do końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!