Po gładkim zwycięstwie z Ekwadorem, Reprezentacja Niemiec tym razem doznała porażki w meczu towarzyskim z USA, ulegając tej drużynie 3:4. W spotkaniu tym zagrało pięciu piłkarzy Bayeru.

Aptekarze tym razem nie wpisali się na listę strzelców, jednak asystę w drugim kolejnym meczu zaliczył Sidney Sam, który podawał do Juliana Draxlera, a piłkarz Schalke ustalił wynik spotkania.

Przypomnijmy, że Sam na tournee w Stanach Zjednoczonych dopiero zadebiutował w barwach niemieckiej reprezentacji. W meczu z USA pojawił się na boisko w 65 minucie, zmieniając kolegę z zespołu Andre Schurrle.

Cały mecz zaliczył tym razem Stefan Reinartz. Od pierwszych minut grali obaj bliźniacy Bender: Lars i Sven. Lars zagrał jednak na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy i opuścił boisko w 46 minucie. Od początku drugiej połowy na murawie RFK Memorial Stadium w Waszyngtonie zameldował się także Philipp Wollscheid.

USA – Niemcy 4:3 (2:0)

Bramki: Altidore (13), ter Stegen (16-gol samobójczy), Dempsey (60, 64) – Westermann (52), Kruse (79), Draxler (81.

Niemcy: ter Stegen – L. Bender (46 Westermann), Mertesacker (46 Wollscheid), Höwedes, Jansen (46 Aogo) – S. Bender (46 Kruse), Reinartz – Schürrle (65 Sam), Draxler, Podolski – Klose (79 N. Muller).

Martin Huć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!