Simon Rolfes udzielił w środę nietypowego wywiadu – kapitan Bayeru Leverkusen został przepytany przez czwórkę redaktorów niemieckiego czasopisma ?Ohrenkuss”. Co w tym nadzwyczajnego? Otóż magazyn ten prowadzony jest tylko i wyłącznie przez osoby z zespołem Downa.

To jedyne takie pismo w Niemczech, na rynku prasowym funkcjonuje od piętnastu lat. Jego tematyka jest dość szeroka, na łamach ?Ohrenkuss” znaleźć można artykuły o modzie, podróżach, stylu życia, czy wreszcie o sporcie. Redaktorzy, których teksty nie są poprawiane przez zdrowe osoby, regularnie przeprowadzają wywiady ze znanymi osobistościami reprezentującymi wymienione dziedziny. Tym razem padło na Simona Rolfesa.

Kończący piłkarską karierę środkowy pomocnik Aptekarzy odbył godzinną rozmowę z redaktorami pisma. W trakcie wywiadu, przeprowadzanego przy ławce rezerwowych Bayeru, następnie kontynuowanego w szatni gości na BayArenie, Rolfes odpowiadał zarówno na pytania związane z wykonywanym rzemiosłem, jak i na znacznie oryginalniejsze, na przykład o swój ulubiony… żel pod prysznic.

Zawsze cieszy mnie możliwość wsparcia takich projektów, no i zadano mi ciekawe pytania, na jakie nie odpowiadam na co dzień. Sprawiło mi to wiele radości – powiedział były reprezentant Niemiec. Dziennikarze ?Ohrenkuss” mieli również okazję do pokopania piłki z zawodnikiem die Werkself, od którego dostali klubowe koszulki. Ponadto kapitan Bayeru rozdał autografy i pozował do zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!