Jak informuje rzecznik prasowy Bayeru Leverkusen, Dirk Mesch, na Mistrzostwach Świata w RPA zabraknie kolejnego, po Simonie Rolfesie, zawodnika z BayAreny. Dziś stało się jasne, że na Mundial nie pojedzie także Rene Adler!

Przyczyną absencji, tego młodego bramkarza w czerwcowym turnieju, są ciągłe problemy z żebrami, których złamania doznał podczas pojedynku wyjazdowego w Stuttgarcie. ?Numer 1? Bayeru 04 i niemieckiej kadry, dziś telefonicznie poinformował Joachima Lowa, że ostatecznie zdecydował się na ich operację.

Rene Adler o swojej decyzji mówi, że była najtrudniejszą w jego życiu.  Jego udział w Mistrzostwach Świata byłby mało odpowiedzialny, mimo że lekarze uważają, że mógłby ostatecznie wziąć udział w turnieju. Jak kontynuuje Adler: – Ból jest tak wielki, że na dłuższą metę, nie przyniosłoby to korzystnego rezultatu, podczas tak długiego i intensywnego turnieju.

Wydawać by się mogło, że skoro Adler dostał od lekarzy ?zielone światło?, na występ w meczu z Herthą, wszystko już jest w porządku z jego zdrowiem. – Próbowałem na dobre powrócić do gry, lecz po meczu z Herthą doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu – dodał.

Adler jest na tyle ostrożny, że zrezygnował nawet z występu w meczu ostatniej kolejki z Borussią M’gladbach. Zastąpi go najprawdopodobniej Fabian Giefer, który w spotkaniu z Hannoverem spisał się bardzo dobrze.

Do całej sprawy odniósł się także Rudi Voller: – Jest mi naprawdę bardzo przykro, ale musimy zaakceptować decyzję lekarzy. Mam wielką nadzieję, że podczas następnego wielkiego turnieju, to Rene będzie stał pomiędzy słupkami niemieckiej reprezentacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!