Nie dojdzie do wielkiej innowacji na niemieckich boiskach, związanej z wprowadzeniem technologii Torlinietechnik. Taką decyzję podjęły na Walnym Zgromadzeniu we Frankfurcie nad Menem kluby 1. i 2. Bundesligi.

Z 36 członków klubów zrzeszonych w Związku Ligi, którzy otrzymali wniosek o przetarg na wprowadzenie technologii linii bramkowej, która stosowana jest już w lidze angielskiej, tylko dwunastu głosowało za jej wprowadzeniem – dziewięć osób z Bundesligi i tylko trzy z jej zaplecza. Do akceptacji pomysłu potrzebne było dwanaście głosów w każdej z lig.

Torlinietechnik to technologia mająca ułatwić arbitrom ocenę w sytuacjach, gdy piłka przekracza linię bramkową.

***

W tym samym miejscu podjęto także decyzję, po której kluby 1. i 2. Bundesligi nie mają już obowiązku prowadzenia drużyn rezerw (U23).

Trudno powiedzieć, czy od przyszłego sezonu Bayer zdecyduje się na kontynuację gry swojej drużyny U23, która występuje w tej chwili w Regionallidze. Klub nie jest zadowolony z przepływu wychowanków akademii do pierwszej drużyny. W ogrywaniu i przygotowywaniu do gry na najwyższym poziomie młodych piłkarzy służyć miała właśnie drużyna rezerw, jednak w ostatnich latach nie spełniła swojej roli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!