Patrząc na statystyki widać gołym okiem, że Mainz to nie ulubiony rywal Aptekarzy. Mainz wygrało 5 razy, a Bayer jedynie 4 w historii 11 starć ligowych tych zespołów.

Padły także dwa remisy, a bilans bramkowy to 15 – 16 na niekorzyść Aptekarzy. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się zwycięstwem gości 2:0. Także dwa lata temu te kluby spotkały się w inauguracyjnej kolejce po przerwie zimowej i wtedy Bayer wygrał na Bay Arena 4:2.

Poprawić rekord domowy

Drużyna Robina Dutta wygrała tylko 3 spośród 8 dotychczas rozegranych meczy w Bundeslidze. W przeciwieństwie do Ligi Mistrzów, kiedy drużyna odniosła zwycięstwa we wszystkich 3 spotkaniach.

Dwa mecze bez gola z rzędu

Bayer nie strzelił gola w dwóch kolejnych ligowych meczach. Ostatni raz nie strzelili gola w trzech meczach w sezonie 2002/2003. Rekord klubu to 4 takie spotkania z rzędu.

26 punktów na starcie

Aptekarze zaczynają rundę z 26 punktami. Kuriozalnie taką samą ilość punktów miał Eintracht Frankfurt, który spadł do II ligi w ubiegłym sezonie i Wolfsburg, który potem został mistrzem w sezonie 2008/2009.

Seria Derdiyoka

Eren Derdiyok strzelił 4 z ostatnich 5 goli ligowych Bayeru. Napastnik Aptekarzy trafiał także w dwóch ostatnich spotkaniach Ligi Mistrzów.

Spotkanie z byłym klubem

Andre Schurrle i Manuel Friedrich staną naprzeciwko swojemu byłemu klubowi. Marcel Risse mógłby zaliczyć pierwszy mecz przeciwko Bayerowi, ale jest kontuzjowany.

„100” Kadleca

Michal Kadlec ma szansę zagrać po raz 100 w Bundeslidze, jeśli wybiegnie na boisko w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!