Wybrzeże Algarve fanom Bayeru kojarzy się przede wszystkim z ostatnimi zimowymi zgrupowaniami die Werkself, z kolei nazwa „Algarve Cup” znana jest szczególnie w środowisku fanów piłki nożnej kobiet. W Pucharze Algarve biorą jednak udział również zawodnicy płci brzydkiej – są to turnieje młodzieżowych reprezentacji narodowych U17 i U16.

Rozegrane przed tygodniem zawody w kategorii U17 wygrała reprezentacja Niemiec, w której czołowe role odgrywali młodzi zawodnicy Bayeru Leverkusen. Na portugalskich boiskach komplet trzech spotkań zaliczyli: Robin Becker, Lukas Boeder, Benjamin Henrichs (na zdjęciu) oraz David Pütz. W jednym ze spotkań (z Holandią, wygranym przez Niemcy 4-1) między słupkami wystąpił młody golkiper Aptekarzy, Patrick Bade.

Również w reprezentacji Niemiec do lat szesnastu nie zabrakło aptekarskiego akcentu; dwa spotkania w turnieju zaliczył Daniel Nesseler, jedno – Rudolf Gonzalez Vass. W kategorii U16 Niemcy z dwoma piłkarzami Leverkusen w składzie zajęli drugie miejsce w turnieju.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!