Ponad dwie godziny trwało środowe spotkanie dyrektora zarządzającego Bayeru, Michaela Schade, z przedstawicielami kibiców klubu. Omawiano między innymi obecny kryzys formy, z jakim zmagają się piłkarze i sztab trenerski drużyny, skandaliczne traktowanie fanów Aptekarzy we Francji, a także nieprzyjemny incydent, do jakiego doszło na Parc des Princes podczas meczu z Paris Saint Germain.

Ponadto kibice zrzeszeni w fanowskim komitecie doradczym mieli okazję wypowiedzieć się na temat planów rozwoju infrastruktury na BayArenie. Przypomnijmy, że w miejsce winiarni „Viini” ma powstać pub dla fanów, z kolei na niższych kondygnacjach BayAreny otwarte zostanie muzeum dotyczące historii sportu w Leverkusen. Schade ogłosił, że w najbliższej przyszłości, przy okazji rozgrywania spotkań u siebie, byli piłkarze klubu mieliby spotykać się na otwartej dyskusji.

Poruszony został także temat poniżającego traktowania kibiców die Werkself, którzy wybrali się do Paryża na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG. Aż ośmiuset spośród 2000 fanów nie zostało wpuszczonych do centrum francuskiej stolicy.

– Jestem dumny z kibiców Bayeru i chylę przed nimi czoła za sposób, w jaki poradzili sobie z emocjami i naturalnie bardzo nieprzyjemną sytuacją – powiedział Schade. Dodał również, że wszyscy zaangażowani w uspokojenie fanów i dialog z policją zasługują na pełne wsparcie zarządu za ogromną cierpliwość w trudnej sytuacji.

Szef klubu wyraził na spotkaniu swój kategoryczny sprzeciw wobec stadionowej pirotechniki i zapowiedział grzywny za jej stosowanie. Przed wyjazdowym meczem z PSG Schade wynegocjował dodatkowe bilety dla fanów z Leverkusen, obiecując przy tym, że dostosują się oni do standardów wymaganych na Parc des Princes.

Podczas meczu z Paris Saint Germain kibice Bayeru używali pirotechniki i zdemolowali stadionową toaletę, co spotkało się z ostrą krytyką nie tylko policji i klubowego zarządu, ale również UEFA. Obszerny raport zawierający pokaźną kolekcję obciążających kibiców Aptekarzy zdjęć może stać się podstawą do wymierzenia naszemu klubowi grzywny. Zarząd Bayeru w odpowiedzi wysłał do UEFA pismo, w którym między innymi obszernie opisał haniebne traktowanie podróżujących do Paryża fanów zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!