Pełniący w Bayerze funkcję menedżera do spraw sportowych Michael Reschke zdecydował o zmianie pracodawcy. 56-letni członek zarządu Aptekarzy, który ponad połowę życia spędził jako pracownik klubu z Leverkusen, od lipca obejmie posadę dyrektora technicznego w Bayernie Monachium.

Reschke był zatrudniony w Bayerze Leverkusen od 35 lat. Ostatnią dekadę spędził jako menedżer pierwszej drużyny. Odpowiadał między innymi za sieć skautingu czy finalizowanie transferów z nowymi zawodnikami.

Obecny prezes Bayeru, Michael Schade, podziękował swemu imiennikowi za dotychczasową współpracę. – Chciał zmierzyć się z nowym, wielkim wyzwaniem. Czuliśmy, że nie możemy stać na jego drodze, biorąc pod uwagę jego służbę dla klubu.

Na pożegnalny komentarz zdobył się również bliski współpracownik Reschke, Rudi Völler: – Dobrze nam się pracowało przez te lata. Jego doświadczenie w budowaniu efektywnego działu skautingu, dopinaniu transferów i rozległa sieć kontaktów będą bardzo cenne dla Bayernu. Na pewno pozostaniemy w kontakcie jako przyjaciele.

Pytanie, czy równie przyjaźnie Reschke wspominać będą fani Aptekarzy, którzy przyjęli decyzję nowego pracownika Bayernu z mieszanymi uczuciami. Wśród podziękowań za dotychczasowe oddanie podczas długoletniej pracy dla Bayeru pojawiają się liczne oznaki frustracji z powodu odejścia menedżera, szczególnie dotyczące kierunku, jaki obrał.

Sam zainteresowany żegna się z Leverkusen używając ciepłych słów: – Jestem bardzo dumny i wdzięczny za czas, jaki spędziłem w tym klubie, mogąc pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Bayer jest wyjątkowy. Jestem dumny z naszych osiągnięć na boisku przez kilka ostatnich lat. Położono ogromne fundamenty: nasz zespół, zarząd i sztab szkoleniowy są świetnie przygotowani na przyszłość. BayArena i kibice Bayeru będą świadkami wielu wspaniałych spotkań.

Następcą Reschke na jego stanowisku będzie Jonas Boldt, dotychczas pracujący w klubie jako szef ogólnoświatowej sieci skautingu. 32-letni Boldt jest pracownikiem Bayeru od 11 lat. Zdaniem Rudiego Völlera mianowanie go nowym menedżerem sportowym pierwszej drużyny to dobra decyzja: – W Jonasie znaleźliśmy świetnie wykwalifikowanego następcę z wewnątrz. Miał już do tej pory znaczny wkład w dopięciu wielkiej liczby transferów dzięki swemu zaangażowaniu, wiedzy piłkarskiej i międzynarodowemu doświadczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!